آموزش بستری برای توسعه شیلات در کشور

زمان مطالعه: 1 دقیقه

به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از صدا و سیما، در این جلسه که معاون وزیر و رئیس سازمان شیلات ایران، معاون آموزش و ترویج کشاورزی و معاون پژوهشی سازمان تحقیقات، آموزش و ترویج کشاورزی، رؤسای چند مؤسسه تحقیقاتی کشور و مدیران کل مؤسسه آموزش و ترویج کشاورزی حضور داشتند عطااله ابراهیمی، معاون مؤسسه آموزش و ترویج کشاورزی با بیان اینکه در بحث شیلات و آبزیان آموزش و ترویج راهگشا خواهد بود گفت: مزیت‌هایی که حوزه شیلات دارد علاوه بر محدود بودن بهره‌برداران، دارا بودن مخاطبان خاص و موضوع صادرات محصولات شیلاتی، باعث می‌شود تا فرایند ترویج در تدوین برنامه اجرایی شیلات و آبزیان با سرعت و کیفیت بهتری انجام شود.
معاون آموزش و ترویج سازمان تات، با بیان اینکه این معاونت فعالیت‌های متعددی در بحث اطلاع‌رسانی، فرهنگ سازی، ظرفیت سازی، آگاهی بخشی و شبکه سازی انجام می‌دهد، افزود: توسعه منابع انسانی و سرمایه‌های اجتماعی جوامع روستایی و عشایری از اهداف مهم ما محسوب می‌شود و باور داریم، نیروی انسانی مهم‌ترین و اصلی‌ترین رکن تغییر و تحولات بخش کشاورزی است.
ابراهیمی در بخش دیگری از سخنان خود، عدالت محوری، اثربخشی و پیامد محوری، مخاطب محوری، سازگاری و زمینه گرایی، آگاهی بخشی، علاقمندسازی و ظرفیت سازی را از ارکان مجموعه آموزش و ترویج کشاورزی دانست و گفت: نگاه ویژه ما کشاورزی خانوادگی، زنان، جوانان و اقشار آسیب‌پذیر و کشاورزان خرده‌پا هستند.
معاون آموزش و ترویج سازمان تات، وجود هنرستان‌های کشاورزی وابسته، مراکز جهاد کشاورزی، پژوهشگر مروجان ارشد و محققان معین، شبکه رسانه‌های آموزشی ترویجی در کل کشور، شبکه عاملین ترویج کشاورزی، گستره موضوعی و عملیاتی در همه حوزه‌های کشاورزی به عنوان حلقه رابط بین محققان، بخش‌های اجرایی و بهره‌برداران، ستاد سازمانی چند وجهی از سطح دهستان‌ها تا ستاد، بیش از ۷۰ هزار مددکار ترویجی و تسهیل گر روستایی و … را از ظرفیت‌های موجود آموزش و ترویج کشاورزی کشور برشمرد.

منبع

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پست بعدی

جوان بوشهری رتبه اول مسابقات سراسری قرآن سپاه را کسب کرد

چ آذر 30 , 1401
زمان مطالعه: 1 دقیقه به گزارش خبرگزاری مهر، کریم گرگین از پاسداران تیپ عملیاتی ۳۹ امام صادق (ع) استان بوشهر در رشته حفظ ۲۰ جز قرآن کریم به رتبه اول کشوری دست یافت. این مسابقات به میزبانی هوا و فضای سپاه پاسداران انقلاب اسلامی در مشهد مقدس برگزار شد که […]

همچنین بخوانید: