نصب و راه ‌اندازی چارت الکترونیکی در مراکز MRCC و VTS

زمان مطالعه: 1 دقیقه

معاون فنی و مهندسی اداره کل بنادر و دریانوردی استان گیلان از نصب و راه اندازی چارت الکترونیکی (نقشه دریایی الکترونیکی) در مراکز هماهنگی جستجو و نجات دریایی (MRCC) و کنترل ترافیک دریایی (VTS) برای اولین بار در بنادر شمال کشور خبر داد.

به گزارش مرین‌پرس، مهدی نیکوکار معاون فنی و مهندسی اداره کل بنادر و دریانوردی استان گیلان با اعلام نصب و راه اندازی چارت الکترونیکی در مراکز MRCC و VTS اظهار داشت: از جمله وظایف مهم سازمان بنادر ودریانوردی نظارت کامل در امور کشتیرانی و شناور های خدماتی و همچنین تامین ایمنی عبور و مرور کشتی های متردد در آبراه های تحت حاکمیت دریایی است.

وی ادامه داد: در این راستا معاونت فنی و مهندسی اداره کل بنادر و دریانوردی استان گیلان طبق وظایف محوله برای مراکز MRCC و VTS  بندرانزلی چارت های الکترونیکی دریایی به روز حوزه جنوب دریای کاسپین را تامین و به عنوان نخستین بندر شمال کشور در این دو مرکز نصب و راه اندازی نمود.

معاون فنی و مهندسی اداره کل بنادر و دریانوردی استان گیلان با اشاره به قابلیت مهم نرم افزار چارت الکترونیکی خاطرنشان کرد: اتصال به سیستم شناسایی خودکار شناورها (AIS) و همچنین کنترل و پایش لحظه ای کشتی های متردد در آبراه های دریایی استان گیلان به سهولت انجام خواهد پذیرفت.

نیکوکار با بیان اینکه در راستای اجرای ایمن تر و سریع تر عملیات های جستجو و نجات دریایی، نقشه های دریایی به روز  الکترونیکی بر شناور “ناجی  ۱۴” نیز در این پروژه تامین و نصب گردید، تصریح کرد: نقشه های الکترونیکی دریایی یاد شده بر مبنای نقشه های تولید شده ایرانی سازمان نقشه برداری کشور بوده که توسط متخصصین داخلی تهیه و  بر اساس استانداردهای بین المللی تاییدیه های لازم را دریافت کرده است. 

منبع

آخرین اخبار دریایی:

آخرین ویدئوهای دریایی:

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پست بعدی

کشف سنگ ‌فرش عجیب در اعماق اقیانوس دانشمندان را شگفت ‌زده کرد

ش دی 3 , 1401
زمان مطالعه: 1 دقیقه دانشمندانی که سوار بر کشتی کاوشگر ناتیلوس در جزایر شمالی هاوایی مشغول کاوش در اعماق اقیانوس آرام بودند، با صحنه‌ ای روبرو شدند که باورش برایشان دشوار بود. به گزارش مرین‌پرس، دانشمندان که مشغول بررسی صخره‌ های مرجانی در منطقه حفاظت شده Papahanaum Mokoakia بودند ناگهان […]

همچنین بخوانید: