اجرای عملیات بیچینگ با تانک‌ها و نفربرها

زمان مطالعه: 1 دقیقه

به گزارش خبرنگار مهر، در ادامه مراحل اصلی این رزمایش و در یک عملیات مشترکی نیروی دریایی و نیروی زمینی، یک فروند ناو آب خاکی تنب، تانک‌های T-72 و نفربرهای BMP-2 را برای اجرای عملیات بیچینگ یا تصرف سرپل از دریا به ساحل دشمن منتقل کرد.

دراین عملیات، ناو آب خاکی، تنب به حدی خود را به نزدیکی ساحل رساند که بتواند با گشودن درب سه تکه خود، تجهیزات زرهی را در ساحل پیاده کند.

پس از اجرای موفق این عملیات، سردارسرلشکر رشید فرمانده قرارگاه مرکزی خاتم الانبیا (ص)، امیر سرلشکر موسوی فرمانده کل ارتش، امیر دریادار شهرام ایرانی فرمانده نیروی دریایی ارتش و جمعی از معاونان قرارگاه مرکزی خاتم الانبیا (ص) و ارتش جمهوری اسلامی ایران با حضور در جمع نیروهای مشارکت‌کننده در این عملیات از تلاش آنان قدردانی کردند.

جمهوری اسلامی ایران تنها کشوری است که در منطقه خلیج فارس ناوگان نیروبر سنگین با قابلیت جابجایی ادوات زرهی دارد.

گفتنی است؛ ابتکار عملیات بیچینگ در تاخت آب خاکی متعلق به ایرانی‌ها در ادوار گذشته است و سایر کشورها این عملیات را از ایرانی‌ها فرا گرفته‌اند که در سراسر جهان با استفاده از تجهیزات به روز انجام می‌شود.

منبع

آخرین اخبار دریایی:

آخرین ویدئوهای دریایی:

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پست بعدی

لغو پوشش بیمه‌ای کشتی‌های درگیر در منطقه اوکراین از اول ژانویه 2023

ج دی 9 , 1401
زمان مطالعه: 1 دقیقه به گزارش مرین‌پرس، خبر‌گزاری رویترز گزارش داد در پی خروج بیمه‌گران اتکایی از منطقه و لغو پرداخت خسارت از سوی آن‌ها بیمه‌گران اتکایی پس از اتمام قرار‌داد یکساله در پایان سال ۲۰۲۲ میلادی نسبت به تمدید قرارداد‌ها اقدام نخواهند کرد به همین جهت بیمه گران کشتی‌ها […]

همچنین بخوانید: