فعالیت 382 بانوی دریانورد در بنادر مسافری مرکز استان هرمزگان/ آغاز بکار 35 بانوی مهماندار در ابتدای دی ماه

زمان مطالعه: 2 دقیقهمدیرکل بنادر و دریانوردی هرمزگان گفت: تعداد 382 بانوی دریانورد در دو حوزه عملیاتی و خدماتی در بنادر مسافری استان به فعالیت اجتماعی و پیشه دریانوردی مشغول هستند.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی سازمان بنادر و دریانوردی؛ حسین عباس‌نژاد با تبریک میلاد با سعادت حضرت صدیقه طاهره (س) و روز زن افزود: زنان بخش جدا ناپذیر از فعالیت‌های در جامعه دریایی هستند و اداره کل بنادر و دریانوردی نیز همراستا با تلاش‌های سازمان جهانی دریانوردی جهت حضور بانوان بصورت گسترده در فعالیتهای دریایی و تصمصیم گیری‌های کلان والبته منبعث و برگرفته از الگوهای اسلامی و ایرانی  اهتمام مجدانه‌ای داشته است.

وی گفت: تلاش برای جذب و فراهم سازی زمینه حضور بانوان و اشتغال پایدارآنها  در بخش دریایی استان ادامه دارد به گونه‌ای که در ابتدای دی‌ماه سال جاری 35 بانو مهماندار به ناوگان خدمات مسافری بنادر مرکز استان اضافه شدند. 

عباس نژاد با بیان اینکه فعالیت بانوان شاغل در حوزه دریانوردی  استان هرمزگان از سال 96 توسط سازمان بنادر و دریانوردی در دو حوزه عملیاتی و خدماتی آغاز  شده است، بیان کرد: بانوان دریانورد شاغل در حوزه عملیاتی در مسئولیت‌هایی از جمله فرماندهی شناور، افسر دومی شناور، مهندس موتور و ملوانی فعالیت می‌نمایند. 

مدیرکل بنادر و دریانوردی هرمزگان ادامه داد: در گروه دوم نیز که بانوان دریانورد در حوزه خدماتی حضور  دارند کلیه مسئولیت‌ها از زمان سوار شدن مسافر تا پیاده شدن و ارائه آموزش‌ها ایمنی به مسافران و گردشگران دریایی بر عهده این تلاشگران وانهاده شده است.

به گفته عباس‌نژاد؛ حضور بانوان برروی شناورها آن هم بدلیل مشقتهای مترتب درپیشه دریا نوردی ابتدا با مقاومت‌هایی همراه بود اما بانوان این سرزمین با همت و حمیت مثال زدنی اثربخشی خود را به اثبات رسانده به گونه ای که امروز هم سو با توسعه فعالیتها در گستره آبی استان لزوم جذب  تعداد بیشتری از بانوان دریانورد مورد توجه است.

گفتنی است؛ بندر شهید حقانی به عنوان بزرگترین پایانه مسافری دریایی کشور با 39 فروند شناور به ظرفیت 4هزار و 227 صندلی در مسیرهای دریایی بندرعباس به قشم، هرمز، لارک، ابوموسی و بالعکس روزانه میزبان خیل عظیمی از مسافران و گردشگرانی است که از سراسر کشور در مسیرهای سه گانه دریایی تردد می‌کنند.

منبع

آخرین اخبار دریایی:

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پست بعدی

تمدید گواهینامه سیستم مدیریت یکپارچه بنادر شرق هرمزگان برای پانزدهمین سال

ی دی 25 , 1401
زمان مطالعه: 2 دقیقه مدیر بنادر و دریانوردی شهید باهنر و شرق هرمزگان گفت: گواهینامه‌های سیستم مدیریت یکپارچه(IMS) بنادر شهید باهنر و شهید حقانی برای پانزدهمین سال متوالی تمدید شد. به گزارش پایگاه اطلاع رسانی سازمان بنادر ودریانوردی، حمیدرضا محمد حسینی تختی با اشاره به پایان‌ کار […]
تمدید گواهینامه سیستم مدیریت یکپارچه بنادر شرق هرمزگان برای پانزدهمین سال

همچنین بخوانید: