ایجاد اولین مزرعه بادی فراساحل فنلاند

زمان مطالعه: 2 دقیقه
ایجاد اولین مزرعه بادی فراساحل فنلاند


به گزارش مرین‌پرس، فنلاند در حال پیوستن به فهرست رو به رشد کشورهای در حال توسعه تولید انرژی بادی دریایی است.

پیش از این  دیگر کشور های اسکاندیناوی و حوزه بالتیک در ارتباط با توسعه مزارع انرژی بادی فراساحلی پیشرفت های زیادی داشته اند و فنلاند تنها با سه پروژه ناتمام تا حدودی عقب مانده بود. با این حال، دولت فنلاند اولین گام را برای صدور مجوز های لازم برداشته است.

شرکت دولتی Metsähallitus که مسوولیت کنترل یک سوم از محدوده های آبی و زمینی این کشور را بر عهده دارد، اخیراً اعلام نمود که Vattenfall برنده اولین مناقصه بین المللی برای ایجاد مزرعه بادی فراساحلی (به منظور دستیابی به اهداف سیاست انتشار کربن صفر تا سال 2035) شده است. بر این اساس، دولت فنلاند موافقت خود را برای مجوزهای تحقیقاتی به Eolus، یک شرکت انرژی های تجدیدپذیر شمال اروپا، برای دو پروژه انرژی بادی در دریای بوتنی فنلاند اعلام کرد.

Vattenfall برای ساخت و راه اندازی اولین مزرعه بادی بزرگ فراساحلی فنلاند، وارد یک سرمایه گذاری مشترک با Metsähallitus شده است. این پروژه که در Korsnäs  نزدیک سواحل غربی فنلاند واقع شده است، دارای ظرفیت 1.3 گیگاوات و تولید بالقوه سالانه 5 تراوات ساعت خواهد بود. انتظار می رود این پروژه در اوایل دهه 2030 به بهره برداری برسد.

Juha Niemelä، مدیر عامل Metsähallitus گفت: “پروژه نیروگاه بادی دریایی Korsnäs یک گشایش جدید و بسیار مهم به سوی تحقق اهداف اقلیمی فنلاند است و خودکفایی انرژی کشور ما را در دهه آینده تقویت خواهد کرد. اولین گام این پروژه تکمیل شده است، ما همچنان به آماده سازی مزایده های آینده در سال 2023 ادامه خواهیم داد، زیرا مدیریت های شهری این مناطق به این موضوع علاقه نشان می دهند.”

تبلیغات
Ad 7

بر اساس گزارش Eolus به نظر می آید که شروع تحقیقات برای حمایت از پروژه های Wellamo و Tuulia در فنلاند به سرعت آغاز شود که شامل ارزیابی اثرات زیست محیطی در ژانویه 2023 و  در ادامه تحقیقات بستر دریا خواهد بود.

محل پروژه Tuulia تقریباً 19 مایل دورتر از ساحل شمال غربی پوری است، در حالی که پروژه Wellamo تقریباً در 55 مایلی ساحل جنوب غربی پوری است. مجموع ظرفیت برنامه ریزی شده دو نیروگاه بادی فراساحلی 3.5 گیگاوات است که سالانه 14 تا 16 تراوات ساعت برق تجدیدپذیر به شبکه برق فنلاند اضافه می کند. همچنین بر اساس اعلام این شرکت تعداد توربین‌های هر کدام از  نیروگاه‌های بادی حدود 100 عدد خواهد بود، گرچه تعداد نهایی آن در مرحله های بعد مشخص خواهد شد.

منبع

آخرین اخبار دریایی:

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پست بعدی

بنادر سینز و روتردام کریدور دریایی سبز را ایجاد خواهند کرد

چ بهمن 5 , 1401
زمان مطالعه: 2 دقیقه بر اساس گزارش مرین‌پرس از  خبرگزاری سی ترید مریتایم، شرکت های ENGIE، Shell، Vopak و Anthony Veder بر روی ایجاد کریدوری دریایی به منظور خدمات لجستیک هیدروژن سبز توافق کردند که بنادر سینز در پرتغال و روتردام در هلند را به هم متصل می کند. با […]