ثبت رکورد جدید برای عملیات کانتینری در بندر آستارا/ تخلیه و بارگیری 228 TEU کانتینر در کمتر از 8 ساعت

زمان مطالعه: 1 دقیقهرییس اداره بندر آستارا از ثبت رکوردی جدید برای عملیات کانتینری در بندر آستارا خبرداد.

به گزارش  پایگاه اطلاع‌رسانی سازمان بنادر و دریانوردی، رضا نعمتی از تخلیه و بارگیری کشتی کانتینری در بندر آستارا در کمترین زمان ممکن  خبرداد و اظهار داشت: در کمتر از ۸ ساعت یک فروند کشتی بخش خصوصی که به تازگی سرویس منظم بین بندر آستارا و بندر آکتائو قزاقستان را آغاز کرده است، تخلیه و بارگیری شد که یک رکورد جدید برای عملیات کانتینری در این بندر محسوب می شود.

به گفته وی؛ این کشتی شامل ۲۲۶ TEU حامل انواع کالاهای صادراتی و ترانزیتی و همچنین خودروهای ترانزیتی بود.

رییس اداره بندر آستارا تصریح کرد: برای اولین بار از تعدادی کانتینر “فلت رک” برای حمل خودرو توسط این کشتی استفاده شد که به ظرفیت جابجایی خودروهای ترانزیتی از طریق خاک ایران و دریای خزر به مقصد قزاقستان می افزاید.

نعمتی آینده حمل و نقل کانتینری در بندر آستارا را روشن دانست، تصریح کرد: در صورت اعتماد تجار و بازرگانان به عنوان اولین بندر خصوصی کشور، بندر آستارا می تواند نقش بسزایی در انتقال کالاهای ترانزیتی و صادراتی بویژه کالاهای کانتینری و یخچالی به مقاصد بنادر آذربایجان، قزاقستان و ترکمنستان داشته باشد.

گفتنی است، نوع کانتینر مورد نیاز برای حمل کالا، بستگی به نوع محموله داشته و  کانتینر فلت رک (flat rock container) دارای سطحی به عنوان کف با ظرفیت بارگیری بالا بوده و از این رو معمولا برای حمل محموله های سنگین، حجیم یا سایز بزرگ استفاده می شود.

پایان پیام/

منبع

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پست بعدی

رونمایی از ۱۰ محصول دانش بنیان حوزه صنعت دریایی

د بهمن 10 , 1401
زمان مطالعه: 1 دقیقه با حضور معاون علمی، فناوری و اقتصاد دانش‌بنیان رئیس‌جمهوری از ۱۰ محصول دانش بنیان حوزه صنعت دریایی رونمایی شد. به گزارش سی نیور به نقل از معاونت علمی، فناوری و اقتصاد دانش‌بنیان ریاست جمهوری، روح الله دهقانی معاون علمی و فناوری رئیس جمهوری با حضور در […]

همچنین بخوانید: