نجات کشتی کانتینری در لنگرگاه عسلویه

زمان مطالعه: 1 دقیقه

مدیر اداره بندر و دریانوردی عسلویه از نجات کشتی حامل ۴۷ کانتینر مسیر بندر عباس-خرمشهر در آب های عسلویه خبر داد.

به گزارش سی نیوز به نقل از پایگاه اطلاع‌رسانی سازمان بنادر و دریانوردی، عمران مرادپور در تشریح این خبر اظهار کرد: کشتی کانتینربر در ساعت ۱۲ روز گذشته در لنگرگاه عسلویه لنگر کرده بود که در ساعت ۱۷ و ۱۵ دقیقه فرمانده واحد اعلام کرد به دلیل شرایط بد جوی لنگر کشتی بریده شده و لنگر دوم هم ندارند.

وی بیان کرد: با قرار گرفتن این شناور در شرایط اضطراری و همچنین وجود نقص فنی در موتور کشتی تصمیم بر این شد تا کشتی مضطر هر چه سریع تر به محل امن و حوضچه انتقال داده شود.

مدیر اداره بندر و دریانوردی عسلویه ادامه داد: پس از هماهنگی صورت گرفته با معاون عملیات دریایی پایانه ها و مخازن پتروشیمی، قرار شد که شناور یاد شده با اسکورت ۲ یدک کش جهت پهلوگیری به سمت حوضچه دوم در حال احداث پتروشیمی منتقل شود.

به گفته مرادپور؛ در ساعت ۱۸ و ۳۰ دقیقه کشتی به سمت موقعیت در نظر گرفته شده حرکت داده شد و در ساعت ۱۸ و ۴۵ دقیقه نیز یدک کش های عسلویه ۲ و نیمروز جهت همکاری با این واحد از اسکله جدا شدند.

مدیر اداره بندر و دریانوردی عسلویه یادآور شد: در ادامه نیز جهت پهلودهی واحد مضطر به یدک کش فتح المبین اعلام شد که جهت همکاری جدا شود که این شناور یدک کش در ساعت ۱۹ و ۴۰ دقیقه از اسکله جدا شد.

مرادپور خاطرنشان کرد: در ساعت ۲۰ و ۴۰ دقیقه کشتی یاد شده با کمک یدک کش های عسلویه ۲ و نیمروز در اسکله پهلو گرفت.

 

بازنشر: سی نیوز

منبع: https://www.pmo.ir/fa/news/61516

لینک کوتاه: https://seanews.ir/43192

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پست بعدی

عزم روسیه و ترکمنستان برای ایجاد مرکز لجستیک در آستاراخان

د بهمن 10 , 1401
زمان مطالعه: 1 دقیقه یادداشت تفاهم بین مرکز حمل‌ونقل و لجستیک ترکمنستان و منطقه ویژه اقتصادی لوتوس روسیه در جهت اجرای پروژه سرمایه گذاری برای ایجاد مرکز لجستیک در منطقه ویژه اقتصادی بندر آستاراخان امضا شد. به گزارش سی نیوز به نقل از مرین‌پرس، بر اساس این تفاهم نامه پس […]

همچنین بخوانید: