نجات جان ۴ ملوان در آبهای دریای عمان

زمان مطالعه: 1 دقیقه

معاون دریایی بنادر و دریانوردی سیستان و بلوچستان از نجات جان ۴ ملوان یک شناور باری با هماهنگی مرکز جستجو و نجات دریایی بندر چابهار و همکاری کشتی خارجی در اطراف زرآباد در سواحل غربی چابهار خبر داد.

به گزارش سی نیوز به نقل از ایسنا، سیداحمد هاشمی با اعلام این خبر درباره جزئیات این حادثه دریایی اظهار کرد: روز گذشته یک لنج چوبی باری با ۸ نفر خدمه در ۸۰ مایلی از بندر چابهار دچار آتش سوزی شده بود که ۴ نفر خدمه آن توسط یک کشتی خارجی و با هماهنگی مرکز (MRCC) چابهار نجات یافتند.

وی افزود: متاسفانه تعداد چهار نفر دیگر از خدمه شناور علیرغم چندین روز عملیات جستجو توسط شناور ناجی و همیاران ناجی همچنان مفقود می باشند.

این مقام مسئول به فرماندهان و خدمه شناورهای سنتی و لنج ها توصیه کرد: به هنگام سفر دریایی حتما تجهیزات ایمنی از قبیل لایف رافت، حلقه نجات و جلیقه نجات به تعداد پرسنل شناور به همراه داشته باشند.

هاشمی تأکید کرد: در صورت بروز هرگونه اضطرار دریایی در طول ۲۴ ساعت شبانه روز، روی کانال (16 VHF) و (شماره تماس ۱۵۵۰ بدون کد و پیش شماره) مورد اضطرار خود را به مرکز هماهنگی جستجو و نجات دریایی (MRCC) بندر چابهار اعلام نمایند.

 

بازنشر: سی نیوز

منبع: isna.ir/xdNhf2

لینک کوتاه: https://seanews.ir/43438

آخرین اخبار دریایی:

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پست بعدی

سفارش ساخت ۳۲۳ کشتی حمل گاز LNG در سال ۲۰۲۲

ی بهمن 16 , 1401
زمان مطالعه: 1 دقیقه به گزارش مرین‌پرس، مؤسسه DREWRY گزارش داد: تعداد کشتی‌های حمل گاز LNG سفارش داده شده در سال ۲۰۲۲ میلادی حدود ۴۹ درصد از ناوگان کشتیرانی حمل گاز LNG را تشکیل می‌دهد. بر اساس این گزارش «AMAM SUD» تحلیلگر DREWRY در این ارتباط گفت: تغییر الگوی انرژی […]

همچنین بخوانید: