نجات جان ۴ سرنشین یک شناور باری در آب‌های دریای عمان

زمان مطالعه: 1 دقیقهمعاون دریایی بنادر و دریانوردی سیستان و بلوچستان از نجات جان ۴ ملوان یک شناور باری با هماهنگی مرکز جستجو و نجات دریایی بندر چابهار و همکاری کشتی خارجی در اطراف زرآباد در سواحل غربی چابهار خبر داد.

به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی سازمان بنادر و دریانوردی، سیداحمد هاشمی با اعلام این خبر درباره جزئیات این حادثه دریایی اظهار داشت: یک لنج چوبی باری با ۸ نفر خدمه در ۸۰ مایلی از بندر چابهار دچار آتش سوزی شده بود که ۴ نفر خدمه آن توسط یک کشتی خارجی و با هماهنگی مرکز (MRCC) چابهار نجات یافتند.

وی افزود: متاسفانه تعداد چهار نفر دیگر از خدمه شناور علیرغم چندین روز عملیات جستجو توسط شناور ناجی و همیاران ناجی همچنان مفقود می باشند.

این مقام مسئول به فرماندهان و خدمه شناورهای سنتی و لنج ها توصیه کرد: به هنگام سفر دریایی حتما تجهیزات ایمنی از قبیل لایف رافت، حلقه نجات و جلیقه نجات به تعداد پرسنل شناور به همراه داشته باشند.

هاشمی تأکید کرد: در صورت بروز هرگونه اضطرار دریایی در طول ۲۴ ساعت شبانه روز، روی کانال (16 VHF) و (شماره تماس ۱۵۵۰ بدون کد و پیش شماره) مورد اضطرار خود را به مرکز هماهنگی جستجو و نجات دریایی (MRCC) بندر چابهار اعلام نمایند.

منبع

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پست بعدی

نشست شورای هماهنگی مدیران ارشد ارگان‌های دریایی کشور برگزار…

ی بهمن 16 , 1401
زمان مطالعه: 1 دقیقه نشست شورای هماهنگی مدیران ارشد ارگان‌های های دریایی کشور با حضور مدیرعامل سازمان بنادر و دریانوردی به میزبانی شرکت کشتیرانی جمهوری اسلامی ایران برگزار شد. به گزارش سی نیوز، مدیرعامل سازمان بنادر و دریانوردی در این نشست با تاکید بر پرهیز از ایجاد ساختارهای موازی و […]

همچنین بخوانید: