بازدید سفیر بلاروس از زیرساخت ها و توانمندی های بندر آستارا

زمان مطالعه: 1 دقیقه

سفیر بلاروس در ایران به همراه هیات اقتصادی این کشور از زیرساخت ها و توانمندی‌های بندر آستارا بازدید کرد.


به گزارش سی نیوز به نقل از پایگاه اطلاع‌رسانی سازمان بنادر و دریانوردی، دمیتری کالتسوف سفیر بلاروس در ایران در جریان بازدید از بندر آستارا اظهار داشت: دو کشور جمهوری اسلامی ایران و جمهوری بلاروس روابط دوستانه دیرینه ای دارند و توسعه مبادلات تجاری، عرصه بسیار مهمی در روابط بین دو کشور است.

وی افزود: با توجه به اهمیت و وضعیت جغرافیایی استان گیلان و شهرستان مرزی بندر آستارا، زیرساخت های حمل و نقلی آستارا از اهمیت خاصی برای تحویل کالاهای بلاروسی به ایران برخوردار است.

سفیر بلاروس در ایران با اشاره به توسعه همکاری‌های تجاری، تصریح کرد: امکانات بندری، ریلی و خطوط زمینی استان گیلان و شهرستان مرزی بندر آستارا برای توسعه روابط اقتصادی بین دو کشور ایران و بلاروس بسیار مهم خواهد بود.

کالتسوف با بیان اینکه دو کشور می توانند ظرفیت های یکدیگر را تکمیل کنند، تصریح کرد: علاقه مند هستیم از کشور ایران محصولات مختلف کشاورزی از جمله میوه، خشکبار و سبزیجات وارد کنیم و ازطرف بلاروس، محصولات مورد نیاز طرف ایرانی را نیز صادر کنیم.

 

بازنشر: سی نیوز

منبع: https://www.pmo.ir/fa/news/61613

لینک کوتاه: https://seanews.ir/43501

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پست بعدی

برگزاری موفق مانور مقابله با حریق مشتقات نفتی در بندر امام خمینی(ره)

د بهمن 17 , 1401
زمان مطالعه: 1 دقیقه مانور عملیاتی مقابله با حریق مشتقات نفتی در پایانه نفتی منطقه ویژه اقتصادی بندر امام خمینی(ره) با هدف ارتقاء آمادگی تیم‌های عملیاتی واکنش در شرایط اضطراری با موفقیت برگزار شد. به گزارش پایگاه اطلاع رسانی سازمان بنادر و دریانوردی، شاهین خیریت رئیس اداره […]
برگزاری موفق مانور مقابله با حریق مشتقات نفتی در بندر امام خمینی(ره)

همچنین بخوانید: