آمادگی بندر چابهار برای راه‌اندازی خط مسافری دریایی با عمان/ انجام 2 سفر هفتگی با ظرفیت جابجایی 250 مسافر

زمان مطالعه: 2 دقیقهمدیرکل بنادر و دریانوردی سیستان و بلوچستان از اعلام آمادگی بندر چابهار برای راه‌اندازی خط مسافری دریایی با عمان خبر داد و گفت: امکان انجام 2 سفر هفتگی وجود دارد و ظرفیت جابجایی مسافر تا 250 مسافر است.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی سازمان بنادر و دریانوردی، قاسم عسکری نسب  درباره آمادگی برای راه‌اندازی خط مسافری چابهار-عمان، اظهار داشت: در راستای توجه هرچه بیشتر به توسعه سواحل مکران بر اساس منویات مقام معظم رهبری و توسعه اقتصاد دریامحور به منظور بهبود وضعیت اقتصادی کشور بر اساس سیاست های دولت مردمی و برنامه ها و اقدامات سازمان بنادر و دریانوردی، راه‌اندازی خط مسافری چابهار-عمان مدنظر قرار گرفته و در این راستا آمادگی لازم وجود دارد.

وی با بیان اینکه زیرساخت‌های مسافری در بندر شهید کلانتری چابهار آماده است، افزود: سالن مسافری به مساحت 4 هزار مترمربع، ترمینال مسافری به مساحت 12 هزار مترمربع و ظرفیت پذیرش 600 مسافر از جمله زیرساخت‌های موجود است و تمام امکانات پذیرش مسافر و استقرار ارگان‌ها و امکانات خدمات رسانی به مسافران فراهم است.

مدیرکل بنادر و دریانوردی سیستان و بلوچستان با اشاره به اینکه مکاتبات لازم از سوی سازمان بنادر و دریانوردی به ارگان‌های مختلف از جمله وزارت نفت، وزارت میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی صورت گرفته است تا شاهد تحقق تامین سوخت یارانه‌ای برای شناورهای مسافری خطوط کشتیرانی در مسیرهای خارجی و بین‌المللی باشیم، بیان کرد: مردم ایران و عمان دارای اشتراک فرهنگی دیرینه هستند و از دیرباز تا کنون مراودات تجاری مستمری با یکدیگر داشته‌اند.

عسکری نسب با اشاره ادامه داد: سازمان بنادر و دریانوردی علاقمند به راه‌اندازی خط مسافری چابهار-عمان است و مقدمات کار قراهم شده و در صورت تامین سوخت یاران‌های شاهد راه‌اندازی این خط مسافری دریایی خواهیم بود.

وی با بیان اینکه راهکار تخصیص سوخت یارانه‌ای در وزارت نفت در حال انجام است، خاطرنشان کرد: با توجه به ظرفیت بالای سواحل مکران، جای خالی خط مسافری و گردشگری دریایی در این پهنه خالی بود و در صورت راه‌اندازی خط مسافری دریایی بین چابهار و عمان شاهد جذب گردشگر داخلی و خارجی در این جغرافیا خواهیم بود و موجب فعال شدن حوزه گردشگری دریایی در کشور می‌شود.

مدیرکل بنادر و دریانوردی سیستان و بلوچستان با اعلام اینکه فاصله 100 مایلی دریایی بین چابهار و عمان وجود دارد، گفت: این سفر دریایی حدود 5 ساعت زمان می‌برد و در گام نخست به دنبال جذب 1 تا 2 فروند شناور هستیم تا از طریق 1 شرکت مسافری تامین شود و در ادامه در صورت وجود تقاضا و استقبال تعداد شناورها افزایش می‌یابد.

عسکری نسب افزود: در حوزه گردشگری دریایی می‌توانیم 24 ساعته خدمات مورد نیاز متقاضیان را ارائه کنیم و در بخش مسافری دریایی نیز امکان انجام 2 سفر هفتگی وجود دارد و ظرفیت جابجایی مسافر تا 250 مسافر است.

پایان پیام/

منبع

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پست بعدی

آغاز دوباره صادرات نفت خام ترکیه از بندر سیهان

چ بهمن 19 , 1401
زمان مطالعه: 2 دقیقه ترکیه دستور داد جریان نفت خام به پایانه صادرات سیهان در کرانه دریای مدیترانه که در پی وقوع زلزله روز دوشنبه متوقف شده بود، ازسرگرفته شود. به گزارش سی نیوز به نقل از ایسنا، شرکت دولتی بوتاش جریان نفت به پایانه سیهان را صبح دوشنبه پس […]

همچنین بخوانید: