پهلودهی آزمایشی اولین شناور در بندر جدید الاحداث خمیر / عملیات نصب دومین رمپ فلزی این بندرگاه درحال انجام است

زمان مطالعه: 2 دقیقه



مدیر کل بنادر و دریانوردی استان هرمزگان از بارگیری محموله صادراتی حاوی 1800 تن سنگ گج از بندرگاه جدید الاحداث خمیر خبر داد و گفت: فرآیند پهلو دهی اولین شناور به شکل آزمایشی با رعایت تمامی الزامات ایمنی با موفقیت انجام شد.

به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی سازمان بنادرودریانوردی ،حسین عباس نژاد با اشاره به پهلو دهی آزمایشی اولین فروند شناور در ضلع شرقی بندرگاه جدید الاحداث خمیر گفت: این شناور بارج یدکش با ظرفیت دو هزار تن پس از انجام عملیات دریایی و رعایت تمامی الزامات ایمنی 19 بهمن ماه در این بندرگاه پهلو دهی شد.

وی افزود: پس از انجام فرآیند اسنادی و بارگیری کالا مقرر شده شناور مذکور در سفر نخست خود 1800 تن سنگ گچ را ازمبدا این بندر به مقصد یکی از کشورهای همسایه حاشیه خلیج فارس حمل کند.

ارتقا سطح ایمنی  با انجام عملیات ساید اسکن سونارو هیدرو گرافی 

عباس نژاد گفت: پیشتر نیز به منظور اطمینان از ایمن بودن مسیر دسترسی دریایی به بندرگاه بندرخمیر و افزایش دقت در انتخاب موقعیت استقرار علائم کمک ناوبری، عملیات سایداسکن سونار بستر دریا انجام شده بود .

وی انجام هیدرو گرافی کانال مجاور بندرگاه و احصاء اطلاعات هیدروگرافی مسیرهای جنوب غربی از خمیر تا منتهی الیه جنوب غربی جزیره قشم و مسیر شرقی از خمیر تا بندر پل را از دیگر اقدامات در جهت تامین ایمنی دریانوردی در این بندرگاه عنوان کرد. 

نصب دومین رمپ فلزی در ضلع غربی بندرگاه خمیر درحال انجام است 

مدیر کل بنادر و دریانوردی استان هرمزگان به تحقق خواست مردم مبنی بر الحاق رمپ فلزی با هدف ایجاد بستر مناسب جهت پهلودهی شناورها با کاربری های دیگر نیز اشاره ای داشت و تصریح کرد: عملیات ساخت، به آب اندازی و انتقال  این  سازه فولادی به اتمام رسیده و عملیات نصب این رمپ فلزی در ضلع غربی بندرگاه در حال انجام است.

شایان ذکر است؛ بندرگاه خمیر به‌ عنوان یکی از طرح های مهم و راهبردی سازمان بنادر و دریانوردی قلمداد می شود که با هدف تسهیل تجارت، رونق صادرات و واردات، ارتقا راندمان اقتصادی و نیز رونق بخشی به اشتغال مردم بومی احداث شده و قرار است بزودی مورد بهره برداری رسمی قرار گیرد.

منبع

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پست بعدی

514 نفر نجات یافته ایرانی و 20 نفر نجات یافته خارجی در سال ۱۴۰۱/کاهش آمار تعداد سوانح و تلفات انسانی در دریا

ی بهمن 23 , 1401
زمان مطالعه: 2 دقیقه مدیرکل ایمنی و حفاظت دریایی سازمان بنادر و دریانوردی با اشاره به تعداد سوانح و میزان عملیات جستجو و نجات دریایی در سال 1401، گفت: از ابتدای سال جاری تا کنون 514 نفر ایرانی و 20 نفر خارجی، نجات یافته اند. نادر پسنده […]
514 نفر نجات یافته ایرانی و 20 نفر نجات یافته خارجی در سال ۱۴۰۱

همچنین بخوانید: