بهره‌گیری از نرم افزار یک شرکت دانش بنیان در مرکز کنترل ترافیک دریایی استان هرمزگان/ قابلیت‌های مضاعف نرم افزار VTS داخلی در همسنجی با نمونه‌های خارجی

زمان مطالعه: 2 دقیقهمدیرکل بنادر و دریانوردی هرمزگان از طراحی یک نرم ‌افزار کاملا بومی و ساخته شده توسط یکی از شرکت‌های دانش بنیان با هدف استفاده در مرکز کنترل ترافیک دریایی استان خبر داد.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی سازمان بنادر و دریانوردی؛ حسین عباس‌نژاد اظهار داشت: همزمان با آماده شدن ساختمان مرجع دریایی بندرشهیدرجایی و انتقال مرکز کنترل ترافیک بندر شهید رجایی به این ساختمان جدید الاحداث، بهره گیری  از سیستم‌های جدید و مطابق با استانداردهای روز دنیا ساخته شده توسط متخصصان داخلی در دستور کار قرار گرفت.

مدیرکل بنادر و دریانوردی هرمزگان افزود: آنچه در ارائه خدمات جدید در گستره آبی استان هرمزگان مورد توجه بوده اینکه ، علاوه بر استقرار مرکز کنترل ترافیک دریایی در محیطی کاملا استاندارد ، از سوی دیگر نیز بهره گیری از سامانه نرم افزارکاملا بومی با امکانات جدید و تجهیزات دردسترس است تابتوان ازدانش  نیروهای متخصص داخلی در شرایط متاثر از تحریم‌ها استفاده کرد.

وی ادامه داد: از این رو سامانه نرم افزاری بومی ساخته شده توسط یک شرکت دانش بنیان به موازات نرم افزار موجود به صورت آزمایشی مورد استفاده قرار گرفته تا پس از طی نمودن آزمون ها و دریافت نتایج مثبت در کنار نرم افزار قبلی مدار خدمات ترافیک دریایی قرار گیرد .

عباس نژاد در رابطه با آنچه بعنوان قابلیت های مضاعف نرم افزار بومی درمقایسه با نمونه های خارجی مشهود است  نیز اشاره داشت و گفت: در این سامانه نرم افزاری امکان توسعه بیشتر و ایجاد ایستگاه‌های کاری جدید، پوشش چارت‌های الکترونیکی، نمایش اعماق به روز، قابلیت لینک با سامانه‌های مختلف و همچنین سرعت بیش‌تر و کاربری آسان‌تر فراهم شده است .

به گفته عباس نژاد : سامانه VTS یکی از مهم‌ترین ابزارهای موجود سازمانی است که نقش به‌سزایی در ارتقا ایمنی، حفظ محیط زیست و تحکیم حاکمیت دریایی سازمان در آبهای تحت پوشش  و حاکمیتی دارد.

شایان ذکر است؛ مرکز (VTS سیستم کنترل ترافیک دریایی) بندر شهید رجایی از حساس‌ترین و پرترافیک‌ترین مراکز دریایی کشور به شمار می‌رود که در پهنه آبی تنگه هرمز ، خلیج فارس و دریای عمان ارائه خدمت می کند .

پایان پیام/

منبع

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پست بعدی

راه‌اندازی خرید و عرضه نهاده‌های خوراک آبزیان در بازارگاه شیلات

س بهمن 25 , 1401
زمان مطالعه: 2 دقیقهتهران – ایرنا – مدیرکل دفتر بهبود کیفیت، فرآوری و توسعه بازار آبزیان سازمان شیلات ایران اعلام کرد: خرید و عرضه سیستمی نهاده‌های تولید خوراک آبزیان در بازارگاه شیلات راه‌اندازی شد. منبع

همچنین بخوانید: