شهرستان‌های جنوبی لرستان ظرفیت احداث مجتمع تولید ماهی خاویاری را دارند

زمان مطالعه: 1 دقیقه

مرین‌پرس/لرستان مدیرکل شیلات لرستان گفت: کل استان به ویژه شهرستان‌های جنوبی استان شرایط ایجاد مجتمع‌های تولید ماهی خاویاری را دارند.

کیارش بیرانوند در گفت‌وگو با مرین‌پرس اظهار کرد: یکی از حوزه‌هایی که ما در لرستان روی آن مانور می‌دهیم که مانند حوزه سردآبی و تولید بچه ماهی رتبه اول کشور را کسب کنیم، حوزه ماهیان خاویاری است.

وی ادامه داد: ما سابقه تولید هیچگونه ماهی خایاری در استانمان نداشتیم ولی الان پنج مزرعه فعال خاویاری در سطح استان داریم.

بیرانوند تصریح کرد: با توجه به مطالعاتی که مشاورین ذی‌صلاح ما انجام دادند می‌توانیم چندین مجتع خاویاری را با ظرفیت‌های ۱۰۰۰ و ۲۰۰۰ تُن راه‌اندازی کنیم.

بیرانوند افزود: این ظرفیت‌ها هم می‌تواند ارزآوری و درآمد خوبی برای استان داشته باشد و هم می‌تواند اشتغال خوبی برای هم‌استانی‌هایمان ایجاد کند.

مدیرکل شیلات لرستان بیان کرد: ماهیان خاویاری یکی از ظرفیت‌های بسیار ایده‌آل آبزی‌پروری است چون از لحاظ سوددهی درآمد سرآمد حوزه آبزی‌پروری در کل کشور است.

وی اظهار کرد: ما به دنبال این هستیم که به افراد متقاضی تولید ماهی خاویاری تسهیلات بانکی بدهیم.

بیرانوند تصریح کرد: کل استان به ویژه شهرستان‌های جنوبی استان شرایط  ایجاد مجتمع‌های تولید ماهی خاویاری را دارند.

انتهای پیام

منبع

آخرین اخبار دریایی:

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پست بعدی

صدور مجوز احداث جایگاه سوخت شناور‌های تجاری در بندر سجافی هندیجان

ی اسفند 7 , 1401
زمان مطالعه: 1 دقیقه به گزارش خبرنگار مانا از روابط عمومی اداره کل بنادر و دریانوردی استان خورستان، صدرالله بهرامی اظهار داشت: بر اساس این مجوز دومین جایگاه سوخت ساحلی شناور‌های تجاری در بندر سجافی  توسط سرمایه‌گذاری بخش خصوصی و در کیلومتر ۲۰ محور هندیجان – سجافی و با هدف […]

همچنین بخوانید: