نشست بررسی روش‌های دفع عوامل آلودگی و آفات در مجتمع بندر انزلی

زمان مطالعه: 2 دقیقهدر راستای توسعه پایدار و بنادر سبز، نشست روش‌های دفع عوامل آلودگی در مجتمع بندر انزلی بررسی شد.

به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی سازمان بنادر و دریانوردی، نشست بررسی روش‌های دفع عوامل آلودگی در مجتمع بندر انزلی برگزار شد.

مهرداد رجبی معاون برنامه ریزی و توسعه منابع اداره کل بنادر و دریانوردی استان گیلان  اظهار داشت: با توجه به مطالعات صورت گرفته تحت نظارت دفتر مطالعات و تحقیقات و همچنین مرکز HSE، آتش نشانی، مدیریت بحران و پدافند غیرعامل اداره کل بنادر و دریانوردی استان گیلان؛ این اداره کل در نظر دارد تا از روش مدیریت جامع IPM به منظور کنترل حشرات و جانوران موذی استفاده نماید که یک روش مبارزه با آفات، منطبق با خصوصیات اکولوژیکی منطقه و با رویکرد اقتصادی می باشد.

به گفته رجبی؛ در این روش از مواد شیمیایی که دارای عوارض سوء برای محیط زیست منطقه محسوب می گردد، استفاده نمی شود و با کمترین هزینه و متناسـب بـا نـوع آفت و شـرایط محیطی صورت می پذیرد.

وی ادامه داد: مطالعات صورت گرفته صرفه نظر از جنبه اقتصادی با اهداف جلوگیری از تهدیدات جدی ورود آفات و عوامل بیماری ‏زا به منظور ایمنی و امنیت غذایی و بهداشتی کشور انجام شده است.

 معاون برنامه ریزی و توسعه منابع اداره کل بنادر و دریانوردی استان گیلان بیان کرد: ضرورت مدیریت کنترل و دفع آفات بعنوان بخشی از الزامات بهداشتی و جلوگیری از ایجاد بیماری‌ها در این روش مد نظر قرار گرفته است و  مدیریت دفع آفات با بکارگیری روش‌های پیشگیری از ورود آفـات مخـرب و زیان بار نظیر آفات انباری، آفات چوب و جانوران موذی بـه داخـل مجموعـه بندر پرداخته و علائـم و نشانه‏ های حضـور و وجـود آن‏ها را مشخص می‏ نماید.

گفتنی است، در این روش پس از مواجـه شـدن بـا آفات و علائم آن، راه‏ های ورود، مخفیگاه، نوع، جمعیت و پراکنش آنها تعیین و تشخیص داده شده و در نهایت روش‌های کنترل جمعیت حشرات و جانوران موذی ارائه گردیده تا از حضور دوباره آن‏ها جلوگیری شود.

پایان پیام/

منبع

آخرین ویدئوهای دریایی:

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پست بعدی

تجلیل از نماینده فقید ایران در نهمین اجلاس کمیته فرعی سیستم ها و تجهیزات (SSE) "آیمو"

س اسفند 9 , 1401
زمان مطالعه: 2 دقیقه نهمین اجلاس کمیته فرعی سیستم ها و تجهیزات سازمان بین المللی دریانوردی(SSE) با تجلیل و گرامیداشت مرحومه ماندانا منصوریان، نماینده آیمو فقید ایران و سازمان بنادر و دریانوردی در آیمو برگزار شد. به گزارش پایگاه اطلاع رسانی سازمان بنادر و دریانوردی، کیتاک لیم، […]
تجلیل از نماینده فقید ایران در نهمین اجلاس کمیته فرعی سیستم ها و تجهیزات (SSE) "آیمو"

همچنین بخوانید: