توسعه زیر ساخت‌های تجهیزات تخلیه و بارگیری در بندر نوشهر/ افزایش یک دستگاه جرثقیل LHM100 به ناوگان تجهیزات بندر در دستور کار

زمان مطالعه: 2 دقیقهمدیر کل بنادر و دریانوردی استان مازندران با بیان اینکه بندر نوشهر در زمینه تجهیزات تخلیه و بارگیری انواع کالا از امکانات و زیر ساخت های مناسبی برخوردار است گفت: با برنامه ریزی های انجام شده یک دستگاه جرثقیل LHM100 با ظرفیت 36 تن در سال 1402 به چرخه ناوگان تجهیزات بندر نوشهر اضافه خواهد شد.

به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی سازمان بنادر و دریانوردی، سعید کیا کجوری با اشاره به اهمیت تأمین، نگهداری و تعمیرات به عنوان یکی از حوزه‌های فعالیت بندر نوشهر در سه بخش بندری، دریایی، مخابرات و الکترونیک و کمک ناوبری اظهار داشت: خوشبختانه با اقدامات و تمهیدات اندیشیده شده طی سالیان گذشته، توان تجهیزات بندری این اداره کل با قابلیت عملیات تخلیه و بارگیری از 25 تا 120 تن ظرفیت اسمی برخوردار است.
     
وی افزود : با افزایش واردات غلات در چند سال اخیر، دو دستگاه مکنده از بندر امام خمینی (ره) به بندر نوشهر منتقل و پس از بازسازی و به روز رسانی، توان عملیاتی بندر در زمینه تخلیه غلات به میزان 500 تن در ساعت افزایش یافت.
   
کیا کجوری یادآور شد: همچنین سه دستگاه جرثقیل بکرا در سال 95 از بندر امام (ره) به بندر نوشهر انتقال داده شدند و با توجه به این که این تجهیزات در آنجا به دلیل نوع تجهیز و کالاهای وارده به عنوان تجهیزات مازاد بندری بدون استفاده بودند؛ با انتقال به بندر نوشهر در مدار عملیاتی قرار گرفتند و زمینه ساز افزایش ظرفیت عملیاتی تخلیه و بارگیری کالا در منطقه ویژه اقتصادی بندر نوشهر شدند.
     
مدیرکل بنادر و دریانوردی استان مازندران خاطرنشان کرد: در زمینه مدیریت دارایی های بندر، با توجه به دانش‌های روزCM  و  PMشرایط پایدار و مطلوبی وجود دارد و به طور کلی تجهیزات ما همواره از شرایط نرمال و آماده به کار خوبی برخوردار و بیش از 90 درصد آماده بهره‌برداری و در دسترس هستند.

پایان پیام/

منبع

آخرین اخبار دریایی:

آخرین ویدئوهای دریایی:

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پست بعدی

بندر دیر به عنوان یکی از کانون های اصلی صادرات به کشور قطر است

د اسفند 15 , 1401
زمان مطالعه: 2 دقیقه به گزارش خبرنگار مانا از بوشهر، راحله پورمحمد با اشاره به بازدید خاندوزی وزیر امور اقتصادی و دارایی از بندر دیر اظهار داشت: در این بازدید استقرار دائمی دستگاه ایکس‌ری و توجه ویژه به توسعه زیرساخت‌ها به عنوان مطالبات مهم بندر مطرح شد. وی بیان کرد: […]

همچنین بخوانید: