صید بیش از ۲ هزار تن ماهی استخوانی در گیلان

زمان مطالعه: 1 دقیقه

کوروش خلیلی در گفتگو با خبرنگار مهر، اظهار کرد: صیادان گیلانی در هر بار پره کشی ۱۲۴ کیلوگرم ماهی صید کرده‌اند که آمار رضایت بخشی است.

وی از افزایش ۶۶ درصدی میزان پره کشی در سواحل دریای خزر خبر داد و افزود: میزان صید ماهیان استخوانی در مقایسه با سال گذشته ۵۴ درصد افزایش داشته است.

مدیرکل شیلات گیلان با بیان اینکه خزر، بال سخاوت و برکت را به روی صیادان گشوده است، گفت: صیادان گیلانی از ابتدای فصل صید تاکنون، ۲ هزار و ۶۳ تن انواع ماهیان استخوانی از خزر صید کرده‌اند.

خلیلی با اشاره به اهمیت توجه به اقتصاد دریا محور بیان کرد: از مقدار ۲ هزار و ۶۳ تن انواع ماهیان استخوانی حدود ۳۵۲ میلیارد و ۷۰۰ میلیون تومان به فروش رسید.

وی با اشاره به سهم ۵۸ درصدی کفال در پره های صیادان گفت: از این مقدار صید ۵۸ درصد کفال، ۴۰ درصد ماهی سفید و ۲ درصد باقیمانده از دیگر گونه‌ها است.

منبع

آخرین اخبار دریایی:

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پست بعدی

چالش سوخت کم سولفور

د اسفند 29 , 1401
زمان مطالعه: 1 دقیقه یادداشت سازمان جهانی دریانوردی (IMO) برای کاهش انتشار اکسید های سولفور (SOx) از کشتی ها در سال 2005 میلادی ضمیمه ششم کنوانسیون بین المللی مارپل (جلوگیری از آلودگی ناشی از کشتی ها) را به اجرا در آورد. پس از آن، محدودیت ها نسبت به محتوی اکسید […]

همچنین بخوانید: