آمار سفرهای دریایی به هرمزگان به مرز یک میلیون نفر رسید/ بیش از ۱۵۴ دستگاه خودرو جابجا شد/ افزایش ۲۰ درصدی تردد مسافر و گردشگر در بنادر استان

زمان مطالعه: 1 دقیقهمدیرکل بنادر و دریانوردی هرمزگان گفت: از ابتدای طرح سفرهای دریایی نوروز ۱۴۰۲ میزان جابجایی مسافر و گردشگران دریایی در این استان به ۹۵۲ هزار و ۳۲۶ نفر سفر رسید.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی سازمان بنادر و دریانوردی؛ “حسین عباس نژاد”، اظهار کرد: از آغاز اجرای طرح سفرهای دریایی ویژه نوروز ۱۴۰۲ (۲۵ اسفندماه )تا پایان روز یکم فروردین، ۹۵۲ هزار و ۳۲۶ نفر سفر (مسافر و گردشگر) از طریق بنادر هرمزگان جابه‌جا شده‌اند که نسبت به مدت مشابه سال قبل ۲۰ درصد افزایش را نشان می‌دهد.

رییس کمیته خدمات حمل و نقل سفرهای دریایی هرمزگان، میزان جابه‌جایی شناورهای مسافری و گردشگری بین جزایر استان هرمزگان را ۱۹هزار و ۵۹۶ شناور اعلام کرد.

عباس‌نژاد مقصد عمده مسافران نوروزی بیشتر جزایر کیش، قشم و هرمز اعلام کرد و گفت: همچنین طی این مدت ۱۵۴ هزار و ۳۸۰ دستگاه خودرو نیز از طریق شناورهای لندینگ کرافت از سرزمین اصلی به مقصد جزایر قشم و کیش و بالعکس جابجا شده‌اند که در این بخش ۲۶ درصد نسبت به مدت مشابه سال گذشته افزایش به ثبت رسیده است. 

وی میزان جابجایی مسافر از بندر شهید حقانی طی این مدت را ۹۲هزار و ۹۵۱ نفر و تعداد جابجایی شناورهای مسافری را یک‌هزار و ۸۶ شناور اعلام کرد و گفت: همچنین ۲۵۴هزار و ۹۴۱ مسافر و ۶۷ هزارو ۸۲۳ خودرو از قشم به لافت جابجا شده است. 

به گفته مدیرکل بنادر و دریانوردی هرمزگان؛ طی این مدت نیز پنج هزار و ۷۶۳ مسافر از طریق بندر آفتاب از طریق یک‌هزار و ۷۳۴ خودرو و ۷۱ شناور مسافری جابجا شده‌اند. 

گفتنی است؛ به دلیل ناپایداری وضعیت جوی و دریایی در خلیج‌فارس، تنگه هرمز و دریای عمان، تردد در بنادر مرکزی و غرب استان هرمزگان ممنوع است و در صورت فعال شدن این بنادر در اسرع وقت اطلاع رسانی خواهد شد.

منبع

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پست بعدی

احتمال توقف تمامی سفرهای دریایی با مواج شدن سواحل وجود دارد

چ فروردین 2 , 1402
زمان مطالعه: 1 دقیقه سخنگوی سفرهای دریایی سازمان بنادر گفت: با مواج شدن سواحل و ارتفاع موج تا دو متر احتمال توقف تمامی سفرهای دریایی در سواحل غرب هرمزگان وجود دارد‌. نادر پسنده اظهار داشت: براساس گزارشات دریافتی، دریای استان هرمزگان کماکان توفانی است و برهمین اساس […]
احتمال توقف تمامی سفرهای دریایی با مواج شدن سواحل وجود دارد

همچنین بخوانید: