​پهلوگیری نخستین کشتی حامل کالاهای اساسی سال 1402 در بندر امام (ره)/ تخلیه ۱۵ میلیون تن کالای اساسی طی سال ۱۴۰۱

زمان مطالعه: 1 دقیقهمدیرکل بنادر و دریانوردی استان خوزستان گفت: در نخستین روز از سال 1402 اولین کشتی حامل کالاهای اساسی وارد مجتمع بندری امام خمینی (ره) شد.

وی ادامه داد: این محموله کالای اساسی متعلق به بخش خصوصی است که کشتی حامل آن همزمان با اولین روز از سال ۱۴۰۲ در اسکله های تخصصی غلات مجتمع بندری امام خمینی (ره) پهلو گرفته است.

آمادگی تجهیزات و عوامل انسانی بندر امام برای پذیرش و تخلیه کشتی در ایام نوروز

آقائی همچنین بر آمادگی تجهیزات و عوامل انسانی مجتمع بندری امام خمینی (ره) برای پذیرش و تخلیه کشتی های حامل کالای اساسی در ایام نوروز تاکید کرد و افزود: باتوجه به وجود این آمادگی و همچنین بر اساس برآوردهای صورت گرفته، محموله ذرت اولین کشتی ورودی به اسکله غلات این بندر در مدت سه تا چهار روز آینده تخلیه خواهد شد.

مدیرکل بنادر و دریانوردی استان خوزستان در بخش دیگری از این گفت‌وگو به عملکرد تخلیه کالاهای اساسی در بندر امام خمینی (ره) طی سال 1401 اشاره کرد و افزود: سال ۱۴۰۱ به میزان ۱۵ میلیون تن انواع کالاهای اساسی  در این بندر تخلیه شد.

به گفته وی، نزدیک به  ۷۰ درصد واردات کالاهای اساسی کشور از منطقه ویژه اقتصادی بندر امام خمینی (ره) انجام شده است.

بر اساس این گزارش، ۹۰ درصد واردات برخی اقلام اساسی مانند نهاده های دامی از طریق این بندر انجام می شود که در تامین امنیت غذایی کشور تاثیر مستقیمی دارد.

منبع

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پست بعدی

​نجات کودک گردشگر توسط تیم جست‌وجو و نجات دریایی بندر خرمشهر

چ فروردین 2 , 1402
زمان مطالعه: 1 دقیقه تیم جست‌وجو و نجات دریایی بندر خرمشهر با اقدام به موقع از غرق شدن کودک گردشگر جلوگیری کرد. وی عنوان کرد: تیم جست‌وجو و نجات دریایی اداره کل بندر و دریانوردی خرمشهر حاضر در این اسکله، بلافاصله مقدمات نجات این کودک را فراهم […]
​نجات کودک گردشگر توسط تیم جست‌وجو و نجات دریایی بندر خرمشهر

همچنین بخوانید: