ثبت 170 تردد شناور مسافری و لندینگ‌کرافت‌ از بنادر غرب در ۴ روز اول فروردین/ جابه‌جایی 29 هزار مسافر به جزیره کیش در یک‌روز

زمان مطالعه: 2 دقیقهمدیر بنادر و دریانوردی غرب هرمزگان گفت: در چهارمین روز از عید نوروز یک حد نصاب جدید در جابجایی مسافر، خودرو و تردد شناورها در بنادر غرب استان هرمزگان رقم خورد و تردد شناورهای مسافری و لندینگ کرافت‌ها به بیش از 170 جابه‌جایی رسید.

به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی سازمان بنادرودریانوردی مرتضی سالاری اظهار کرد: با توجه به بازگشایی مسیرهای دریایی پس از 60 ساعت توقف به‌دلیل شرایط نامساعد جوی و استقبال بی‌سابقه هموطنان از سفرهای دریایی، تردد شناورهای مسافری و لندینگ کرافت‌ها در چهارمین روز از عید نوروز به بیش از 170 جابه‌جایی رسید و یک حد نصاب جدید در جابجایی مسافر، خودرو و تردد شناورها در بنادر غرب استان هرمزگان رقم خورد. 

به گفته وی؛ در این روز 6 هزار و 800 خودرو از بنادر غرب استان هرمزگان به جزیره کیش و بالعکس جابجا و بیش از 29 هزار نفر مسافر در مسیر یاد شده رفت و آمد کردند. 

مدیر بنادر و دریانوردی غرب هرمزگان گفت:  مجموعه تلاشگران حوزه دریایی و بندری غرب از هیچ کوششی برای خدمات رسانی مطلوب و ایمن در تمام فصول سال و بخصوص ایام نوروز فروگذار نخواهند بود. 

سالاری با اشاره به نظارت ویژه بنادر و دریانوردی غرب استان هرمزگان بر مباحث ایمنی در ایام نوروز اضافه کرد: در اعمال قوانین مقرر در مباحث ایمنی بیش از گذشته تاکید داریم زیرا کوتاهی در انجام این مهم باعث ایجاد خسارت‌های جبران ناپذیر خواهد شد.  

وی از مسافران و گردشگران نوروزی خواست برای سفر از سرزمین اصلی به جزایر زیبای خلیج فارس از بنادر و مسیرهای دریایی مجاز تردد و قبل از سفر به جزایر با ارسال عدد 1 و 2 به سامانه پیامکی ۵۰۰۰۴۰۰۱۹۸۳۶۹۲ از باز بودن فعالیت بنادر مسافری اطلاع پیدا کنند. 

مدیر بنادر و دریانوردی غرب هرمزگان یادآور شد: تمامی دریانوردان و مسافران دریایی نیز در صورت بروز هرگونه سانحه دریایی با شماره ۱۵۵۰ مرکز جستجو و نجات دریایی تماس بگیرند.

منبع

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پست بعدی

هدفگذاری تولید ۶۰ میلیون بچه ماهی در مرکز شهید ملکی اهواز

ش فروردین 5 , 1402
زمان مطالعه: 2 دقیقه مرین‌پرس/خوزستان رئیس مرکز بازسازی و حفاظت از ذخایر ژنتیکی ماهیان بومی و گرمابی شهید ملکی اهواز با بیان اینکه نیاز به بچه ماهی به عنوان مهمترین عامل تولید هرساله افزایش می یابد، گفت: تولید ۲۰ میلیون لارو کپور ماهیان و ۴۰ میلیون لارو ماهیان بومی در […]

همچنین بخوانید: