سرمایه گذاری ۲ میلیارد دلاری چین در تأسیسات کانال سوئز

زمان مطالعه: 1 دقیقه

یک شرکت چینی دو میلیارد دلار در منطقه اقتصادی کانال سوئز سرمایه گذاری می‌کند.

به گزارش سی نیوز به نقل از  گروه بین‌الملل مانا؛ این میزان سرمایه‌گذاری مورد تصویب کابینه مصر قرار گرفته و شرکت چینی Xinxing قرار است دو میلیارد دلار در کارخانه‌های آهن و فولاد منطقه اقتصادی کانال سوئز سرمایه‌گذاری کند.

در ادامه این گزارش آمده است: سرمایه‌گذاری چینی‌ها در کانال سوئز در حالی صورت می‌گیرد که طی یک‌سال گذشته واحد پولی مصر در برابر دلار به شدت کاهش یافته و پر‌جمعیت‌ترین کشور جهان عرب در حال حاضر با کمبود ارز مواجه است و به همین جهت برای عبور از بحران اقتصادی به سرمایه‌گذاری در کانال سوئز روی آورده است.

در ادامه این گزارش آمده است: شرکت کاسکو چین نیز ۲۵ درصد از سهام پایانه کانتینر بندر عین سخنه مصر و بندر هاچیسون را در بنادر اسکندریه خریداری کرده و در آن سرمایه گذاری می‌کند.

از سوی دیگر کابینه مصر تصویب کرده شرکت China Energy پروژه مشترک تولید هیدروژن سبز را با همکاری امارات انجام دهد که مکان آن در بندر Safaga دریای سرخ خواهد بود.

 

 

بازنشر: سی نیوز

منبع: https://mana.ir/fa/news/95493

لینک کوتاه: https://seanews.ir/45538

 

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پست بعدی

ارائه خدمات گردشگری دریایی به بیش از ۳۹۶ هزار نفر از مسافران…

چ فروردین 9 , 1402
زمان مطالعه: 1 دقیقه افتتاح پروژه های بنادر بوشهر و خارگ مدیرکل بنادر و دریانوردی استان بوشهر گفت: از ابتدای تعطیلات نوروزی تاکنون با انجام ۵۵ هزار و ۷۱ سفر ۳۹۶ هزار و ۲۶۵ نفر از مسافران و گردشگران نوروزی این استان از خدمات گردشگری دریایی برخوردار شدند. به گزارش […]

همچنین بخوانید: