بازدید 1500 نفر از مسافران و گردشگران نوروزی از موزه دریایی بندر نوشهر

زمان مطالعه: 2 دقیقهاز ابتدای نوروز 1402 تا به امروز بیش از 1500 نفر از مسافران و گردشگران از موزه دریایی بندر نوشهر بازدید کردند.

به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی سازمان بنادرودریانوردی، مدیرکل امور دریانوردان، سازمان‌های تخصصی و بین‌المللی و نماینده ویژه سازمان بنادر و دریانوردی روز سه شنبه در بازدید از موزه دریایی بندر نوشهر،  این موزه را یک موزه غنی و بروز دریایی توصیف کردو اظهار داشت: این موزه در راستای اشاعه فرهنگ دریایی ایجاد و راه‌اندازی شده و اکنون شاهد حضور مسافران و گردشگران نوروزی از اقصی نقاط کشور در این موزه دریایی هستیم. 

به گفته علی اکبر مرزبان، ابزار و امکانات بسیار قدیمی و بعضاً تاریخی ویژه کشتیرانی و دریانوردی در این موزه در پیش روی چشم بازدیدکنندگان قرار دارد و همچنین عکس‌هایی از روند احداث بندر نوشهر در سال1310 نیز جذابیت خاصی به این مجموعه بخشیده است. 

وی تأکید کرد: با وجود همه تلاش‌ها و زحمات ارزشمندی که در برپایی موزه دریایی بندر نوشهر انجام شد اما هنوز جا برای غنی‌تر شدن موزه دریایی بندر نوشهر در بخش‌های مختلف وجود دارد و از همین جا از همه کسانی که اشیا یا نمادهای دریایی قدیمی در اختیار دارند می خواهیم آن‌ها را به این موزه اهدا کنند تا به نام خودشان ثبت شود و برای بازدید عموم به نمایش در آید. 

مدیرکل امور دریانوردان، سازمان‌های تخصصی و بین‌المللی سازمان بنادر و دریانوردی افزود: دوره‌های آموزشی برای کودکان و نوجوانان علاقمند به فعالیت‌های دریایی در قالب نمایش‌های کوتاه مدت 10 دقیقه‌ای تهیه شود تا اشاعه فرهنگ دریایی از همین سنین فراگیر شود. 

وی در پایان از تلاش ها و اقدامات مسئولان و کارکنان اداره کل بنادر و دریانوردی استان مازندران و نیز مجموعه پرسنل این اداره‌ کل و همچنین همه مسئولان استانی و شهرستانی که در راستای ایجاد سفرهای ایمن دریایی نوروزی تلاش کرده‌اند قدردانی کرد.

منبع

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پست بعدی

سرمایه گذاری ۲ میلیارد دلاری چین در تأسیسات کانال سوئز

چ فروردین 9 , 1402
زمان مطالعه: 2 دقیقه یک شرکت چینی دو میلیارد دلار در منطقه اقتصادی کانال سوئز سرمایه گذاری می‌کند. به گزارش سی نیوز به نقل از  گروه بین‌الملل مانا؛ این میزان سرمایه‌گذاری مورد تصویب کابینه مصر قرار گرفته و شرکت چینی Xinxing قرار است دو میلیارد دلار در کارخانه‌های آهن و […]

همچنین بخوانید: