افزایش 14 درصدی مسافر و گردشگر دریایی در هرمزگان در تعطیلات نوروز/ ترابری ایمن نزدیک به ۳ میلیون نفر سفر تا ۸ فروردین/ بازدید 20 هزار و 488 نفر گردشگر تنها در روز هشتم فروردین

زمان مطالعه: 2 دقیقهمدیرکل بنادر و دریانوردی و رییس کمیته خدمات حمل و نقل سفرهای دریایی هرمزگان از ترابری ایمن 2 میلیون و 965 هزار و 296 مسافر و گردشگر از ابتدای طرح سفرهایی دریایی نوروز 1402 تا هشتمین روز از فروردین ماه خبرداد.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی سازمان بنادر و دریانوردی ، “حسین عباس‌نژاد” در تشریح آخرین وضعیت سفرهایی دریایی نوروز 1402 اظهار کرد: از زمان اجرای طرح سفرهای دریایی تا پایان روز هشتم فروردین ماه، 2 میلیون و 507 هزار و 562 مسافر و 457 هزار و 734 گردشگر از طریق اسکله‌ها و بنادر مسافری و گردشگری به جزایر این استان رفت ‌و ‌آمد کردند. 

وی با اشاره به افزایش 14 درصدی آمار جابه‌جایی مسافران طی این مدت نسبت به مدت مشابه سال گذشته، ادامه داد: همچنین طی این مدت 500 هزار و 260 دستگاه خودرو نیز از طریق شناورهای لندینگ کرافت از سرزمین اصلی به مقصد جزایر قشم و کیش و بالعکس جابجا شده‌ که در این بخش نیز 10 درصد افزایش نسبت به مدت مشابه سال گذشته به ثبت رسیده است. 

مدیرکل بنادر و دریانوردی هرمزگان، میزان جابه‌جایی مسافر از مسیر بنادر پل و لافت به سرزمین اصلی را بیش از 822 هزار نفر مسافر اعلام کرد و افزود: طی این مدت 6 هزار و 556 شناور مسافری نیز از همین مسیر جابه‌جا شده است.   

عباس‌نژاد آمار مسافران از بندرعباس به جزیره قشم از طریق بندر شهید حقانی را 242 هزار و 88 نفر مسافر اعلام کرد و گفت: در این مدت نیز 213 هزار و 733 نفر از اسکله ذاکری قشم و یکهزار و 257 نفر نیز از بندر شهید باهنر تردد کرده‌اند.  

وی ادامه داد: از ابتدای طرح سفرهای دریایی تا پایان روز هشتم فروردین نیز 99 هزار و 500 نفر از بندر چارک و 13 هزار و 358 نفر مسافر از طریق بندر آفتاب به جزیره کیش سفر کرده‌اند.

رییس کمیته خدمات حمل و نقل سفرهای دریایی هرمزگان با بیان اینکه از ابتدای اجرای طرح سفرهایی دریایی در این استان، 70 هزار و 381 گردشگر به ترتیب از طریق اسکله‌ دلفین قشم جابه‌جا شده‌اند، آمار جابه‌جایی مسافران در جزیره ابوموسی را 512 نفر اعلام کرد.  

عباس‌نژاد میزان جابه‌جایی گردشگران از مناطق گردشگری دریایی شهرستان خمیر طی این مدت را پنج هزار و 675 نفر اعلام کرد و افزود: طی این مدت نیز 25 هزار و 976 گردشگر از طریق اسکله بهمن رفت و آمد داشته‌اند.  

وی همچنین آمار بازدیدکنندگان از جنگل حرا قشم طی روز هشتم فروردین ماه را نیز 20 هزار و 488 نفر و میزان تردد شناورهای تفریحی برای جابه‌جایی این تعداد گردشگر را 2 هزار و 330 شناور تفریحی اعلام کرد.  

گفتنی است، طرح تسهیل سفرهای دریایی نوروز سال ۱۴۰۲ از روز ۲۵ اسفند سال گذشته آغاز و تا روز ۱۵ فروردین ۱۴۰۲ ادامه دارد.

 

 

 

 

 

 

 

منبع

آخرین اخبار دریایی:

آخرین ویدئوهای دریایی:

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پست بعدی

بازدید ۱۲۰ هزار گردشگر از تالاب بین المللی شادگان/ به‌کارگیری ۱۰۰ فروند قایق گردشگری

چ فروردین 9 , 1402
زمان مطالعه: 2 دقیقه   جمال صالح‌زاده در گفتگو با خبرنگار مانا افزود: بازدید گردشگران از تالاب شادگان از اواخر اسفند ماه شروع شده و همچنان نیز ادامه دارد. وی گفت: روزانه بیش از ۱۰ هزار گردشگر و میهمان نوروزی از این پهنه زیبای آبی کشور بازدید می‌کنند. فرماندار شادگان […]

همچنین بخوانید: