تردد بیش از ۲۰۰ هزار مسافر در بزرگترین بندر مسافری ایران

زمان مطالعه: 2 دقیقه

مدیرکل بنادر و دریانوردی هرمزگان گفت: ۲ میلیون و ۳۹۹ هزار و ۷۱۵ مسافر و گردشگر از زمان اجرای طرح سفرهای دریایی در این استان رفت ‌و ‌آمد کردند که طی این مدت ۹ درصد افزایش جابجایی مسافر به ثبت رسیده است.

به گزارش سی نیوز به نقل از  پایگاه خبری وزارت راه و شهرسازی، “حسین عباس‌نژاد” مدیرکل بنادر و دریانوردی هرمزگان در تشریح آمار سفرهای دریایی این استان، اظهار کرد: از ابتدای اجرای این طرح تا پایان ششمین روز از فروردین ماه ۲ میلیون و ۳۵ هزار و ۴۳۷ نفر مسافر و ۳۶۴ هزار و ۲۷۸ گردشگر در جزایر استان رفت و آمد کردند.

مدیرکل بنادر و دریانوردی هرمزگان با اشاره به جابجایی ۵۴ هزار و ۸۰۷ شناور مسافری و گردشگری نیز بین جزایر استان بیان کرد: همچنین طی این مدت ۴۰۶هزار و ۳۴۰ دستگاه خودرو نیز از طریق شناورهای لندینگ کرافت از سرزمین اصلی به مقصد جزایر قشم و کیش و بالعکس جابجا شده‌ که در مقایسه با مدت مشابه سال گذشته، ۶ درصد افزایش را به دنبال داشته است.

رییس کمیته خدمات حمل و نقل سفرهای دریایی هرمزگان، میزان جابه‌جایی مسافر از مسیر بنادر پل و لافت به سرزمین اصلی را ۶۶۸ هزار و ۵۵ و میزان تردد خودرو را ۱۷۹ هزار و ۸۷۵ دستگاه اعلام کرد و افزود: طی این مدت پنج هزار و ۳۸۳ شناور مسافری نیز ازهمین مسیر جابجا شده است.

عباس‌نژاد گفت: در این مدت نیز ۲۰۰ هزار و ۲۷۶ نفر مسافر از بندر شهید حقانی، ۱۷۵ هزار و ۸۹۸ نفر از اسکله ذاکری قشم، ۷۹هزار و ۳۹۷ نفر از بندر چارک و ۸۰۰ نفر نیز از بندر شهید باهنر تردد کرده‌اند.

وی اضافه کرد: از ابتدای طرح سفرهای دریایی تا پایان روز ششم فروردین ماه جاری، ۱۵هزار و ۴۵۵ نفر مسافر، چهارهزار و ۷۴۷ دستگاه خودرو و ۱۵۷ شناور مسافری از طریق بندر آفتاب به جزیره کیش رفت و آمد کرده‌اند.

رییس کمیته خدمات حمل و نقل سفرهای دریایی هرمزگان خاطرنشان کرد: در ایام طرح سفرهایی دریایی نوروز امسال، ۳۵ فروند شناور مسافربری استاندارد از مقصد بندر شهید ذاکری قشم، به جزایر هرمز، لارک و بر عکس با سه هزار و ۶۸۴ صندلی درحال فعالیت هستند.

طرح تسهیل سفرهای دریایی نوروزی سال ۱۴۰۲ از روز ۲۵ اسفند سال گذشته آغاز و تا روز ۱۵ فروردین ۱۴۰۲ ادامه دارد.

 

 

بازنشر: سی نیوز

منبع: news.mrud.ir/news/130343

لینک کوتاه: https://seanews.ir/45561

آخرین اخبار دریایی:

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پست بعدی

توسعه بنادر شمالی کشور نیازمند برنامه مناسب و یک عزم ملی است

چ فروردین 9 , 1402
زمان مطالعه: 2 دقیقه عضو هیئت‌مدیره انجمن کشتیرانی و خدمات وابسته ایران، لایروبی نکردن بنادر و پایین رفتن تراز آب خزر در سال‌های اخیر را از  جمله مشکلات بنادر شمالی کشور برشمرد و اظهار کرد: در برخی مناطق شمال کشور سطح آب تا 3 متر کاهش داشته که این عدد […]

همچنین بخوانید: