اعلام اولویت‌های سازمان بنادر در حوزه دریایی در سال ۱۴۰۲/ اعطای تسهیلات به شناورهای رو-رو، جنرال کارگو و کانتینربر در خزر/ توسعه ناوگان دریایی شمال کشور در دستورکار سازمان بنادر

زمان مطالعه: 2 دقیقهعضو هیات عامل و معاون امور دریایی سازمان بنادر و دریانوردی در تشریح مهم‌ترین اهداف و اولویت‌های حوزه دریایی این سازمان در سال ۱۴۰۲، گفت: توسعه ناوگان دریایی شمال کشور و اعطای تسهیلات به شناورهای رو-رو، جنرال کارگو و کانتینربر در دریای خزر به صورت ویژه در دستورکار قرار دارد.

به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی سازمان بنادرودریانوردی، مجید علی‌نازی درباره مهم‌ ترین برنامه‌ های سازمان بنادر و دریانوردی در حوزه دریایی طی سال ۱۴۰۲، اظهار داشت: در سال پیش رو، اعطای تسهیلات برای شناورهای رو-رو پسنجر، جنرال کارگو و کانتینربر در دریای خزر در دستورکار سازمان بنادرو  دریانوردی قرار دارد و علاوه بر آن به طور ویژه در مورد زیرساخت ها و مجوزهایی که مورد نیاز مالکان شناورها باشد، رسیدگی خواهیم کرد.

وی تاکید کرد: یکی از اهداف سازمان بنادر و دریانوردی، توسعه ناوگان دریایی کشور به ویژه در حوزه بنادر شمالی است. 

علی نازی اعلام کرد: ایجاد یک کارخانه ساخت و تعمیرات اساسی کشتی در بندر انزلی در دستورکار قرار دارد تا به ظرفیت کشور اضافه شود؛ این بستر فراهم و تسهیلات نیز از سوی سازمان بنادر و دریانوردی برای سرمایه‌گذار فراهم شده تا کارخانه مذکور، ایجاد شود.

معاون امور دریایی سازمان بنادر اضافه کرد: در حال حاضر، نمی گوییم حمل و نقل دریایی در وضعیت خیلی خوبی قرار دارد اما مطلوب و مناسب است و به دنبال توسعه، ایمن سازی، نوسازی‌ و به‌روزرسانی ناوگان حمل و نقل دریایی کشور هستیم.

وی با اشاره به اینکه ناوگان دریایی کشور به سنی رسیده است که برخی شناورها باید اسقاط شوند، گفت: سازمان بنادر و دریانوردی به دنبال ایجاد و توسعه صنعت اسکرپ یا اسقاط کشتی در کشور است، چرا که لازمه جوان‌سازی و نوسازی ناوگان حمل و نقل دریایی، ایجاد صنعت اسکرپ خواهد بود که این موضوع با همکاری سازمان حفاظت محیط زیست انجام خواهد شد تا بتوانیم نوسازی ناوگان دریایی را به بهترین شکل دنبال کنیم.

معاون امور دریایی سازمان بنادر با تاکید بر اینکه تصمیم بر این است که ناوگان سازمان بنادر و دریانوردی به صورت زیربنایی نوسازی شوند، گفت: هر چقدر ناوگان دریایی کشور، نوسازی شوند از سفرهای ایمن‌تر و مطمئن‌تری برخوردار خواهیم بود و استاندارد دریانوردی بالاتر می رود .

وی خاطر نشان کرد: در همین راستا، حمایت و کمک به نوسازی ناوگان شرکت های کشتیرانی جمهوری اسلامی ایران و شرکت ملی نفتکش از دیگر برنامه های جدی سازمان بنادر است .

منبع

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پست بعدی

دریای مواج مجموعه گردشگری جزیره هنگام را تعطیل کرد

پ فروردین 10 , 1402
زمان مطالعه: 2 دقیقه کارشناس هواشناسی دریایی اداره بنادر و دریانوردی قشم گفت: با توجه به شرایط نامساعد جوی و دریایی در آب های خلیج فارس مجموعه گردشگری جزیره هنگام (اسکله های کندالو و شیب دراز) برای رفت و آمد گردشگران و مسافرین نوروزی به این جزیره امروز (پنجشنبه دهم […]

همچنین بخوانید: