ارتقاء توان جستجو و نجات دریایی با بهرگیری از سه فروند بالگرد/ جمعیت هلال احمر در بندرعباس، بوشهر و اهواز آماده امدادرسانی هوایی

زمان مطالعه: 1 دقیقهمدیرکل حفاظت و ایمنی دریانوردی سازمان بنادر و دریانوردی گفت: با توافق صورت گرفته سه فروند بالگرد امداد و نجات هلال احمر در اهواز و بوشهر و بندرعباس مستقر و درصورت لزوم آماده خدمت رسانی دریایی هستند.

به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی سازمان بنادرودریانوردی؛ نادر پسنده  پنجشنبه در نشست تخصصی مشترک در زمینه جستجو و نجات دریایی و هوایی در بندرعباس اظهار کرد: در راستای تصمیمات گرفته شده معاون امور دریایی سازمان بنادر با رئیس هلال احمر کشور، سه فروند بالگرد امداد و نجات هلال احمر در اهواز و بوشهر و بندرعباس مستقر و آماده خدمت رسانی دریایی هستند.

وی در بخش دیگری از سخنانش به جلسه مشترک با معاون عملیات فرودگاههای هرمزگان نیز اشاره ای داشت و گفت: در راستای ارتقاء توان جستجو و نجات سوانح هوایی در دریا با توجه به تعدد کریدورهای هوایی بر فراز آب‌های تحت نظارت بنادر و دریانوردی این  نشست تخصصی مشترک برگزار شد.

سخنگوی سفرهای دریایی سازمان بنادر و دریانوردی هدف از برگزاری این نشست را پاسخگویی مناسب به سوانح هوایی در دریا و افزایش تعاملات و بروزرسانی دستورالعمل‌های عملیاتی برشمرد و گفت:در این نشست مقرر شد برگزاری آموزش‌های‌ هوایی و دریایی برای کارشناسان مربوطه و انجام مانورهای آمادگی مشترک در اولویت برنامه‌ریزی‌ها قرار بگیرد.

پسنده با بیان اینکه استان هرمزگان قطب مسافری و گردشگری کشور در حوزه دریایی است و تمامی سفرهای دریایی خودرویی که با استفاده از لندینگ کرافت‌ها شکل می‌گیرد، مربوط به این استان است؛ اضافه کرد: تلاش شبانه روزی همکاران و تعامل سازنده بین ارگان‌های دریایی و سرعت عمل تیم‌های امداد و نجات است که سفرهای دریایی را ایمن، خاطره‌انگیز و شاد می‌کند.

منبع

آخرین ویدئوهای دریایی:

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پست بعدی

۲ گردشگر نوروزی از غرق‌شدن در ساحل گناوه نجات یافتند

ج فروردین 11 , 1402
زمان مطالعه: 1 دقیقهگناوه – مرین‌پرس – رئیس جمعیت هلال احمر گناوه گفت: ۲ گردشگر نوروزی از غرق شدگی در آب‌های ساحلی این بندر نجات یافتند. منبع

همچنین بخوانید: