رونق گردشگری دریایی خرمشهر در تعطیلات نوروز/ استقبال گسترده راهیان‌نور و مسافران نوروزی از ۸ اسکله جدید

زمان مطالعه: 1 دقیقهمدیر کل بندر و دریانوردی خرمشهر احداث ۸ پست اسکله جدید توسط این اداره کل را در رونق صنعت گردشگری و درآمدزایی مردم بومی در نوروز امسال موثر دانست.

به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی سازمان بنادرودریانوردی، نوراله اسعدی اظهار داشت: از جمله اقدامات بندر و دریانوردی خرمشهر احداث ۸ پست اسکله گردشگری در چهار نقطه رودخانه کارون بود که با توجه به اینکه به طور کامل در وسط شهر واقع هستند ظرفیت خوبی برای ارتقا و توسعه گردشگری دریایی در خرمشهر ایجاد کرده‌اند. 

وی افزود: سال گذشته نیز حدود ۶۵ درصد از گردشگران و بازدیدکنندگان از این اسکله‌ها استفاده کردند که علاوه بر رونق گردشگری دریایی در زمینه اشتغال زایی شهرستان نیز موثر بود. 

به‌گفته اسعدی، امسال نیز استقبال بسیار گسترده و خوبی از ظرفیت گردشگری احداثی توسط بندر خرمشهر در رودخانه کارون توسط کاروان‌های راهیان‌نور و مسافران نوروزی شد.

مدیر کل بندر و دریانوردی خرمشهر با اشاره به اینکه پروژه احداث این ۸ پست اسکله با ۲۴ میلیارد ریال در مدت ۲ سال اجرایی شده است، افزود: این اسکله‌ها برای ارتقای ایمنی مسافران به هنگام سوار و پیاده شدن به صورت پانتوم شناور به طول ۳۰متر و عرض چهار متر با عمق ۱۰۲ متری احداث شده‌اند و شمع‌های آنها بتنی و مستحکم طراحی و ساخته شده است.

 اسعدی خاطر نشان کرد: طراحی این سازه به گونه‌ای است که همزمان ۳ شناور ۱۵ متری می‌توانند در کنار آن پهلو بگیرند.

 

منبع

آخرین ویدئوهای دریایی:

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پست بعدی

شمار سفرهای دریایی در هرمزگان از مرز سه و نیم میلیون نفر عبور کرد/ تردد بیش از ۲۱۱ هزار مسافر و گردشگر در یازدهمین روز فروردین ماه

ی فروردین 13 , 1402
زمان مطالعه: 1 دقیقه سه میلیون و ۶۴۹ هزار و ۶۸۸ نفر مسافر و گردشگر از ۲۵ اسفند ماه آغاز اجرای طرح سفرهای دریایی (۲۵ اسفندماه تا پایان یازدهم فروردین از جزایر استان هرمزگان بازدید کردند. به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی سازمان بنادرودریانوردی حسین عباس‌نژاد رییس کمیته خدمات […]
عبور شمار سفرهای دریایی در هرمزگان از مرز سه و نیم میلیون نفر

همچنین بخوانید: