نجات ۳ بوشهری پس از ۴۸ ساعت سرگردانی در آب‌های خلیج فارس

زمان مطالعه: 1 دقیقهرئیس اداره ایمنی و حفاظت دریایی اداره کل بنادر و دریانوردی استان بوشهر گفت: سه سرنشین بوشهری قایقی تفریحی پس از ۴۸ ساعت سرگردانی در آب‌های خلیج فارس از خطر مرگ پیدا کردند.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی سازمان بنادر و دریانوردی، حجت خسروی در تشریح این خبر اظهار کرد: پیرو اعلام اضطرار قایقی صیادی به مرکز هماهنگی جستجو و نجات دریایی مبنی رویت قایقی تفریحی با سه سرنشین و نیاز آنان به امدادرسانی، شناور ناجی ۹ از جزیره خارگ به موقعیت اعزام شد.

وی بیان کرد: براساس اطلاعات دریافتی قایق تفریحی به دلیل نقص فنی بیش از ۴۸ ساعت در آب‌های خلیج فارس حدفاصل جزیره خارگ تا بوشهر سرگردان بوده است.

رئیس اداره ایمنی و حفاظت دریایی اداره کل بنادر و دریانوردی استان بوشهر تصریح کرد: با رسیدن شناور ناجی ۹ به موقعیت، سه سرنشین سرگردان در دریا به ناجی منتقل و قایق مواجهه با نقص فنی نیز به اسکله بندر بوشهر انتقال داده شد.

وی گفت: با توجه به گذشت ۴۸ ساعت از سرگردانی سرنشینان قایق روی آب، خطرات گوناگونی آنان را تهدید می‌کرد، که با حضور به موقع شناور ناجی نجات پیدا و به بندر بوشهر منتقل شدند.

خسروی تاکید کرد: دریانوردان در صورت وقوع هرگونه اضطرار دریایی باید در اسرع وقت با سامانه تلفنی ۱۵۵۰ تماس حاصل کنند تا نسبت به امدادرسانی به آنان اقدام شود.

 

منبع

آخرین اخبار دریایی:

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پست بعدی

ارائه خدمات گردشگری دریایی به بیش از نیم میلیون مسافر و گردشگر نوروزی استان بوشهر

پ فروردین 17 , 1402
زمان مطالعه: 1 دقیقه مدیرکل بنادر و دریانوردی استان بوشهر گفت: در مدت زمان اجرا طرح گردشگری دریایی ویژه ایام نوروز در این استان، خدمات گردشگری دریایی به 564 هزار و 169 نفر از هم وطنان ارائه شد. به گزارش پایگاه اطلاع رسانی سازمان بنادر و دریانوردی، […]
ارائه خدمات گردشگری دریایی به بیش از نیم میلیون مسافر و گردشگر نوروزی استان بوشهر

همچنین بخوانید: