میزبانی اسکله های بندرگز و ترکمن از ۲۹ هزار گردشگر دریایی

زمان مطالعه: 1 دقیقهمدیر بنادر و دریانوردی گلستان از استقبال ۲۹ هزار مسافر نوروزی از اسکله‌های قایقرانی در سواحل استان خبرداد و گفت: در طرح نوروزی هیچ سانحه دریایی در گلستان نداشتیم.

به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی سازمان بنادرودریانوردی، نوراله عباسی مدیر بنادر گلستان گفت: ۲۹ هزار مسافر نوروزی با استفاده از ۵۳ فروند شناور تفریحی مستقر در تعاونی‌های قایقرانی در سواحل استان گلستان بدون هیچ‌گونه حادثه دریایی اقدام به مسافرت‌های دریایی کردند.

مدیر بنادر و دریانوردی گلستان اظهار داشت: بیشترین جذب مسافر در سفرهای دریایی از طریق سواحل بندرترکمن بوده که تعداد آمار به دست آمده از بازرسان کنترل و نظارت واحد دریایی بنادر گلستان ۱۹ هزار و۵۰۰ نفر مسافر بوده که توسط سه هزار و ۹۰۰ فروند قایق تفریحی در محدوده جزیره آشوراده و خلیج گرگان انجام شده است.

وی ادامه داد: موارد و امکانات ایمنی لازم برای خدمات رسانی مناسب به مسافران مد نظر قرار گرفت و تمامی قایق‌ها از لحاظ فنی معاینه و سرویس شده بودند.

عباسی بیان کرد: با توجه به استقرار تیم‌های نظارتی بنادر و دریانوردی گلستان متشکل واحد دریایی بنادر گلستان، کارشناسان HSE و مدیریت بحران و روابط عمومی بنادر گلستان و همیار ناجی از سوی پایگاه دریابانی بندرترکمن و بندرگز، هیچ‌گونه حادثه و برخورد و تصادمی برای شناورها و هم مسافران نوروزی، گزارش نشده است.

گفتنی است بندرترکمن با وجود جاذبه‌های طبیعی مانند دریا، جزیره آشوراده و صنایع دستی و بندرگز با وجود داران بودن اسکله و شهر ورودی گلستان یکی از مهم‌ترین مراکز گردشگری استان محسوب می‌شوند.

 

منبع

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پست بعدی

آغاز به کار مجدد بازارچه مرزی با همکاری بنادر آبادان

ش فروردین 19 , 1402
زمان مطالعه: 1 دقیقه بازارچه مرزی اروندکنار پس از ۶ سال توقف ، با همکاری مدیریت بنادر آبادان فعالیت خود را آغاز کرد. به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی سازمان بنادرودریانوردی ؛ رئیس گروه بازرگانی صنایع و معادن معاونت هماهنگی امور اقتصادی استانداری خوزستان با اشاره به توجه دولت […]
آغاز به کار مجدد بازارچه مرزی با همکاری بنادر آبادان

همچنین بخوانید: