توسعه زیرساخت‌های گردشگری دریایی در قشم

زمان مطالعه: 2 دقیقه

 توسعه زیرساخت‌های گردشگری دریایی در قشم

 

علیرضا امری کاظمی در گفتگو با مرین‌پرس اظهار داشت: پس از سفر رئیس دولت تدبیر و امید به جزیره قشم در سال ۱۳۹۴ و با دستور ویژه وی، توسعه فضا‌های گردشگری جزیره در دستور کار سازمان منطقه آزاد قشم قرار گرفت که نتیجه آن احداث و اجرای ۱۷ پروژه شاخص شامل کمپ پارک‌ها و اسکله‌های گردشگری از سال ۹۴ تاکنون است.

مدیر میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی سازمان منطقه آزاد قشم، تصریح کرد: ۱۰ کمپ پارک از سال ۹۴ تاکنون در نقاط مختلف جزیره قشم احداث شده و هم اکنون چهار کمپ پارک نیز در دست احداث است.

وی با اشاره به اینکه اجرای پروژه اسکله‌های سهیلی، طبل و کندالو نیز از دیگر دستاورد‌های این دوران است، افزود: احداث این پروژه‌ها نقش مهمی در توسعه فضا‌های گردشگری و دسترسی آسان گردشگران در سراسر جزیره به خدمات رفاهی دارد.

به گفته وی، طی سال‌های اخیر پارک‌های ساحل جنوبی به مساحت هفت هکتار و اعتبار ۷۰ میلیارد ریال، آفتاب به مساحت ۱۰ هکتار و اعتبار ۱۵۰ میلیارد ریال، سوزا به مساحت چهار و نیم هکتار و اعتبار ۴۰ میلیارد ریال، هلر به مساحت یک و نیم هکتار و اعتبار دو میلیارد ریال، ایران زمین به مساحت دو و نیم هکتار و اعتبار ۴۵ میلیارد ریال، ریگو شش و نیم هکتار و اعتبار ۳۰ میلیارد ریال و لافت به مساحت یک و نیم هکتار و اعتبار ۲۵ میلیارد ریال به بهره برداری رسیده است.

امری کاظمی، خاطرنشان ساخت: همچنین فاز اول کمپ پارک سلخ به مساحت یک و نیم هکتار و اعتبار ۳۰ میلیارد ریال و فاز اول کمپ درگهان به مساحت شش هکتار و اعتبار ۴۰ میلیارد ریال و دو فاز طرح آبکناری جزایر ناز به مساحت ۱۰ هکتار و اعتبار ۱۰۰ میلیارد ریال در این دوران به بهره برداری رسید.

این مقام مسئول در سازمان منطقه آزاد قشم همچنین از افتتاح کمپ پارک‌های دولاب، گوری و گوران و مسن نیز در آینده نزدیک خبر داد.

وی بیان داشت: طرح آبکناری جزایر ناز نیز به منظور دسترسی مناسب مردم به سواحل جزیره و ساماندهی و بهره برداری ایمن از ورزش‌ها و تفریحات دریایی و هوایی این منطقه با اعتباری بالغ بر ۱۰۰ میلیارد ریال و در دو فاز به مساحت فعلی ۱۰ هکتار در دولت تدبیر و امید به بهره برداری رسید و دورنمای اجرای کامل این طرح در مساحتی به میزان ۱۰۰ هکتار است.

وی خاطرنشان ساخت: اسکله تفریحی سهیلی با اعتبار ۶۵ میلیارد ریال که شامل ساماندهی اسکله، آسفالت محوطه، پارکینگ، بلوار ورودی و روشنایی اسکله است و اسکله تفریحی طبل با اعتبار ۱۰ میلیارد ریال و در زیربنای دو هزار متر مربع در این دوران به بهره برداری رسید.

به گفته مدیر میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی سازمان منطقه آزاد قشم، فاز اول اسکله کندالو نیز با اعتبار ۷۰ میلیارد ریال، شامل بلوار دسترسی، پارکینگ، سیستم روشنایی، محوطه سازی وکانال جمع آوری آب‌های سطحی در سال ۱۴۰۰ به بهره برداری خواهد رسید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پست بعدی

آغاز ثبت نام در هنرستان کشاورزی شبانه روزی کهگیلویه و بویراحمد

ج تیر 25 , 1400
زمان مطالعه: 2 دقیقه مرین‌پرس/کهگیلویه و بویراحمد رئیس مرکز تحقیقات آموزش کشاورزی و منابع طبیعی استان کهگیلویه و بویراحمد از آغاز ثبت نام دانش آموزان پایه دهم در هنرستان کشاورزی‌ آیت الله ملک حسینی یاسوج در دو رشته گیاهان دارویی و شیلات خبر داد. کاووس کشاورز در جمع خبرنگاران با […]
آغاز ثبت نام در هنرستان کشاورزی شبانه روزی کهگیلویه و بویراحمد

همچنین بخوانید: