رشد ۱۲ درصدی سفرهای دریایی در نوروز ۱۴۰۲/ انجام حدود ۶.۵ میلیون سفر و گردشگری دریایی از ۲۴ اسفند تا ۱۵ فروردین/ نجات جان ۳۸۹ نفر در ۲۴ عملیات جستجو و نجات دریایی

زمان مطالعه: 2 دقیقهمعاون وزیر راه و مدیرعامل سازمان بنادر و دریانوردی به میزان سفرهای دریایی در طرح تسهیل سفرهای دریایی نوروز ۱۴۰۲ اشاره و اعلام کرد: تعداد کل سفرهای دریایی صورت گرفته در این مدت نسبت به مدت مشابه سال ۱۴۰۱، حاکی از رشد ۱۲ درصدی است.

علی اکبر صفایی در گفت‌وگو با پایگاه اطلاع رسانی سازمان بنادر و دریانوردی، به میزان سفرهای دریایی و گردشگری دریایی انجام شده در طرح تسهیل سفرهای دریایی نوروز ۱۴۰۲ که از تاریخ ۲۴ اسفند ۱۴۰۱ تا ۱۵ فروردین ۱۴۰۲ مدنظر قرار گرفت، اظهار داشت: تعداد کل سفرهای دریایی در این مدت معادل ۳ میلیون و ۵۱۴ هزار و ۲۵۲ نفر و تعداد گردشگری دریایی صورت گرفته برابر ۲ میلیون و ۹۳۹ هزار و ۷۰۰ نفر بود.

جزییات سفرهای دریایی و گردشگری دریایی نوروز ۱۴۰۲

وی با اشاره به اینکه در طرح تسهیل سفرهای دریایی نوروز ۱۴۰۲ بر اساس گزارشات دریافتی، ۳ میلیون و ۵۱۴ هزار و ۲۵۲ سفر دریایی و ۲ میلیون و ۹۳۹ هزار و ۷۰۰ گردشگری دریایی صورت گرفته است، اظهار داشت: همچنین ۶۸۴ هزار و ۵۶۶ خودرو نیز توسط شناورهای مخصوص حمل، ۳۲ هزار و ۵۴۱ تردد شناور مسافری و ۳۴۵ هزار و ۷۶۰ تردد شناور تفریحی نیز، ثبت شده است.

مدیرعامل سازمان بنادر و دریانوردی با بیان اینکه تعداد سفرهای دریایی در استان هرمزگان معادل ۳ میلیون و ۴۵۹ هزار و ۲۲ مورد بود، خاطرنشان کرد: در استان بوشهر نیز طی مدت مذکور ۱۹ هزار و ۲۳۰ سفر دریایی صورت گرفته است.

صفایی افزود: تعداد گردشگری دریایی صورت گرفته در استان های بوشهر، خوزستان، سیستان و بلوچستان، گلستان، گیلان، مازندران و هرمزگان نیز به ترتیب برابر ۵۰۹ هزار و ۹۷۲ مورد، ۶۸۱ هزار و ۷۱۴ مورد، ۲۰۶ هزار و ۶۰۸ مورد، ۵۸ هزار و ۷۰ مورد، ۲۲۱ هزار و ۵۴۸ مورد، ۵۹۶ هزار و ۹۹۲ مورد و در نهایت ۶۶۴ هزار و ۷۹۶ مورد بوده است.

تجهیزات دریایی آماده بار در طرح نوروزی

وی با اشاره به تجهیزات دریایی آماده بار در طرح تسهیل سفرهای دریایی نوروز ۱۴۰۲، بیان کرد: ۴۸ فروند شناور مسافری با ۵۸ هزار و ۱۳ صندلی، ۱۱ هزار و ۵۷۷ شناور تفریحی با ۵۷ هزار و ۸۸۵ صندلی و ۶۴ لندینگ کرافت با ۲ هزار و ۷۲۰ صندلی در طرح نوروزی سال جاری آماده به کار بودند.

عملیات جستجو و نجات دریایی

معاون وزیر راه و شهرسازی دریانوردی در ادامه به تجهیزات جستجو و نجات دریایی آماده باش در طرح تسهیل سفرهای دریایی نوروز سال جاری اشاره کرد و گفت: ۲۱ فروند شناور تخصصی ناجی، ۱۲۶ فروند شناور همیار ناجی، ۷ ایستگاه مراکز اصلی مدیریت جستجو و نجات، ۱۷ ایستگاه مراکز فرعی جستجو و نجات و در مجموع ۱۵۰ ایستگاه خدمات ۲۴ ساعته در طرح نوروزی سال جاری مدنظر قرار گرفت.

صفایی با بیان اینکه در مجموع ۲۴ عملیات جستجو و نجات دریایی انجام شد و ۳۸۹ نفر نجات یافتند، عنوان کرد: انواع سوانح شامل طوفان، نقص فنی، به گل زده شدن، تصادم، افتادن دریا و خدمات پزشکی و خوشبختانه در سال جاری نیز همانند سال گذشته خسارات جانی، صفر بود.

منبع

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پست بعدی

ارتقاء سطح گردشگری دریایی در نوروز 1402 / رتبه نخست عملکرد اداره کل در بخش تعداد شناورهای تفریحی

س فروردین 22 , 1402
زمان مطالعه: 2 دقیقه مدیرکل بنادر و دریانوردی مازندران از ارتقاء سطح گردشگری دریایی در نوروز 1402 خبر داد و گفت: از نظر عملکردی در حوزه خدمات رسانی و توانمندی گردشگری دریایی نیز جایگاه اداره‌کل بنادر و دریانوردی استان مازندران ارتقاء یافت. وی افزود: در نوروز امسال […]
گردشگری دریایی در بندر نوشهر

همچنین بخوانید: