آغاز مطالعات و جانمایی بندر جدید لنگه

زمان مطالعه: 1 دقیقه
آغاز مطالعات و جانمایی بندر جدید لنگه

آغاز مطالعات و جانمایی بندر جدید لنگه

 

به گزارش پایگاه خبری گفتمان دریا، مرتضی سالاری با اعلام آغاز شناسایی مشاور جهت مطالعه امکان سنجی و جانمایی بندر جدید لنگه اظهارداشت: این اقدام به دنبال سفر اخیر وزیر راه و شهرسازی و مدیر عامل سازمان بنادر و دریانوردی به بندرلنگه صورت گرفته است.

وی از دیگر اهداف و دلایل این اقدام مهم به افزایش تقاضای حمل و نقل دریایی از بندرلنگه و جایگاه مهم و استراتژیک این بندر در حوزه ترانزیت کالا و همچنین به نبود امکان توسعه فیزیکی اراضی به دلیل قرار گرفتن در مرکز شهر بندرلنگه اشاره کرد.

مدیر بنادر و دریانوردی غرب هرمزگان تصریح کرد: جانمایی اولیه بندر جدید لنگه در فاصله ۳۵ کیلومتری غرب بندر فعلی و در اراضی به وسعت ۷۰۰ هکتار در نظر گرفته شده که در صورت تکمیل مطالعات فنی و اقتصادی، برنامه زمان بندی اجرای آن توسط سازمان بنادر و دریانوردی اعلام خواهد شد.

سالاری افزود: در راستای ایفای نقش ملی و بین‌المللی شهرستان بندرلنگه و توسعه اقتصاد دریابرد غرب هرمزگان، زمینه رقابت پذیری مدیریت بنادر و دریانوردی بندرلنگه و غرب هرمزگان افزایش و این مهم با جدیت دنبال خواهد شد.

وی خاطرنشان کرد: با توجه به‌ نقش محوری منطقه غرب هرمزگان در اقتصاد کشور و با توجه به اینکه اقتصاد کشور به نوعی به تجارت دریایی گره خورده است، تمام تلاش خود را برای توسعه و بهره‌برداری حداکثری از ظرفیت‌های اقتصاد دریامحور منطقه غرب هرمزگان انجام خواهیم داد.

انتهای پیام/

آخرین ویدئوهای دریایی:

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پست بعدی

برنامه رهاسازی 170 میلیون قطعه بچه ماهی استخوانی در دریای گیلان

پ فروردین 24 , 1402
زمان مطالعه: 1 دقیقه   به گزارش پایگاه خبری گفتمان دریا، کوروش خلیلی در گفت وگو با ایسنا، با اشاره به پایان فصل صید ماهیان استخوانی دریای خزر، اظهار کرد: از ۲۲ مهر ماه ۱۴۰۱ لغایت ۲۱ فروردین ماه ۱۴۰۲ شاهد صید بیش از ۲۴۰۰ تنی انواع ماهیان استخوانی با محوریت […]

همچنین بخوانید: