۳۰ بانوی سرپرست خانوار جزیره هنگام گواهی ثبت دائم شناور دریافت کردند

زمان مطالعه: 2 دقیقهمدیرکل بنادر و دریانوردی هرمزگان از صدور گواهی ثبت دائم شناورهای ۳۰ بانوی دریانورد صیاد جزیره هنگام خبر داد.

به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی سازمان بنادرودریانوردی حسین عباس‌نژاد اظهار داشت: این اقدام در راستای هماهنگی صورت گرفته و مجوزهای صادره شیلات استان پس از بررسی‌های فنی شناورهای تحت مالکیت بانوان صیاد توسط کارشناسان بازرسی و ثبت شناورها اداره‌کل بنادر و دریانوردی و موسسات رده‌بندی صورت گرفته است.

وی با بیان اینکه دریانوردی و صید  یکی از زمینه‌های اشتغال و محرویت‌زدایی در استان هرمزگان است و بانوان توانمند استان همپای مردان می‌توانند در این حوزه نقش آفرینی کنند ادامه داد: با توجه به وجود ظرفیت طبیعی بالقوه و گردشگری دریایی جزیره هنگام می‌طلبد طرح‌های اقتصادی با رویکرد پاک پیگیری شود.

مدیرکل بنادر و دریانوردی هرمزگان اضافه کرد: جزیره هنگام ظرفیت تبدیل به جزیره زیست محیطی را دارد و صدور گواهی ثبت دائم برای شناورهای بانوان صیاد جزیره هنگام نیز در راستای توسعه اقتصاد بومی و استفاده پایدار از منابع طبیعی انجام شده است.

عباس‌نژاد تصریح کرد: اداره کل بنادر و دریانوردی استان هرمزگان نگاهی ویژه به بانوان دریانورد به عنوان بخشی از خانواده دریایی استان دارد و در راستای توسعه پایدار از جمله توانمندسازی همه بانوان  در مشاغل دریایی حمایت و پشتیبانی می‌کند.

وی با بیان اینکه نقش انکار ناپذیر دریا در توسعه و شکوفایی استان هرمزگان، زمینه حضور زنان و مردان توانمند استان را در مشاغل دریایی و ساحلی می‌طلبد، اضافه کرد: حضور بانوان دریانورد صیاد نیز باید به عنوان گامی رو به جلو برای مشارکت بخشی بیشتر بانوان در مشاغل دریایی برشمرد.   

گفتنی است؛ بانوان جزایر هرمزگان در سالیان اخیر نقش به‌سزایی در حفظ و اشاعه فرهنگ بومی گردشگری دریایی و بهبود معیشت ساکنان دارند، در این میان بخشی از بانوان جزایر استان که سرپرست خانوار نیز هستند از دیرباز به پیشه صیادی اشتغال و از این راه امرار معاش می‌کردند.

منبع

آخرین ویدئوهای دریایی:

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پست بعدی

صدور مجوز تاسیس، ساخت و بهره‌برداری از پنج سازه دریایی در بنادر غرب هرمزگان

س فروردین 29 , 1402
زمان مطالعه: 2 دقیقه مدیر بنادر و دریانوردی غرب هرمزگان گفت: مجوز تاسیس، ساخت و بهره‌برداری پنج سازه دریایی در بنادر غرب استان صادر شد. به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی سازمان بنادرودریانوردی مرتضی سالاری در تشریح صدور مجوز تاسیس، ساخت و بهره برداری از سازه‌های دریایی در بنادر […]
صدور مجوز تاسیس، ساخت و بهره‌برداری از پنج سازه دریایی در بنادر غرب هرمزگان

همچنین بخوانید: