نجات پنج خدمه موتورلنج از خطر غرق در مسیر دوبی-دیر

زمان مطالعه: 1 دقیقه

به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی سازمان بنادرودریانوردی، محمد شکیبی نسب در تشریح این خبر اظهار کرد: پیرو اعلام اضطرار شناور یاد شده به مرکز مخابرات دریایی کنگان مبنی بر آبگرفتگی شدید و خطر غرق شناور ناجی از بندر دیر به منطقه اعزام شد.

وی بیان کرد: شناور ناجی 8 پس از رسیدن به منطقه اعلام کرد موتورلنج در حوضچه ساروج غرق شده و اثری از خدمه آن نیست که در همین راستا براساس الگوی مشخص شده عملیات جست و جو برای یافتن نفرات آغاز شد.

مدیرکل بنادر و دریانوردی استان بوشهر تصریح کرد: پس از گذشت ۲۵ دقیقه خدمه موتورلنج توسط شناور ناجی پیدا و عملیات نجات پنج خدمه موتورلنج آغاز شد.

به گفته شکیبی‌نسب؛ شناور ناجی پس از تحویل گرفتن پنج خدمه به مبدا حرکتی خود در بندر دیر بازگشت.

وی تصریح کرد: از دریانوردان انتظار می‌رود در راستای حفاظت جان خود از خطرهای تردد دریایی از رفتن به دریا در شرایط اضطرار اجتناب کنند.

شکیبی نسب عنوان کرد: دریانوردان در صورت مواجهه با شرایط اضطرار دریایی باید در اسرع وقت با شماره تلفن ۱۵۵۰ ارتباط حاصل کنند تا نسبت به امدادرسانی به آنان اقدام شود.

وی یادآور شد: با تجهیز شناورهای ناجی استان بوشهر به تلفن ماهواره‌ای ثریا ارتباط با این شناورها به میزان چشمگیری تسهیل شده است.

منبع

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پست بعدی

پرورش دهندگان شیلیایی مخالف پیشنهادی هستند که 60 درصد مزارع ماهی سالمون را در معرض خطر قرار می دهد

ش خرداد 6 , 1402
زمان مطالعه: 1 دقیقه صنعت ماهی سالمون شیلی روزهای نامشخصی را پشت سر می گذارد. طبق گزارش های مختلف رسانه ملی این کشور، اتحادیه کارگران ماهی سالمون شیلی نگران پیش نویس قانون خدمات تنوع زیستی و مناطق حفاظت شده ( SBAP : Servicio de Biodiversidad y Áreas Protegidas) است که […]

همچنین بخوانید: