امضاء یادداشت تفاهم نامه همکاری در زمینه جستجو و نجات دریایی بین جمهوری اسلامی ایران و جهموری اسلامی پاکستان

زمان مطالعه: 2 دقیقه

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی اداره کل بنادر و دریانوردی، قاسم عسکری نسب مدیر کل بنادر و دریانوردی سیستان و بلوچستان ضمن اظهار این مطلب که با توجه به مرز آبی مشترک با کشور پاکستان، این اداره کل در سال های اخیر مکاتبات و پیگیری های متعددی انجام داد که خوشبختانه این تلاش ها نتیجه داد، اعلام داشت: بر اساس این یادداشت تفاهم قرار است همکاری دو کشور در زمینه‌ جستجو و نجات دریایی بین دولت جمهوری اسلامی ایران و پاکستان ارتقاء یابد.

وی در تشریح این خبر افزود: مطابق این تفاهم نامه، دو طرف بر پشتیبانی از یکدیگر و تشریک مساعی به نحو مقتضی، بررسی و پاسخگویی به تقاضاهای واصله در زمینه همکاری عملیاتی بین مراکز هماهنگی جستجو و نجات دریایی(RCC & MRCC & MRSC) با توجه به قابلیتهای موجود،  بهبود و توسعه روشها و ارتباطات مناسب به منظور همکاری بین مراکز هر دو طرف جهت پاسخگویی به سوانح اضطراری و انجام و هماهنگی عملیات های مشترک در ارتباط با ورود انواع مختلف تسهیلات جستجو و نجات به قلمرو طرف دیگر تاکید دارند.

عسکری نسب با اشاره به اینکه ایران و پاکستان دو کشور دوست و همسایه  هستند گفت:‌ در گذشته همکاری های خوبی در این زمینه انجام گرفته و این تفاهم نامه در راستای این همکاری صورت گرفته است.

وی در تکمیل اظهارات خود اعلام داشت: انجام بازدیدهای متقابل توسط پرسنل مراکز جستجو و نجات طرف ها، برگزاری برنامه ها و دوره های آموزشی و مانورهای مشترک، همکاری در خصوص توسعه روش های جستجو و نجات دریایی، استفاده از فنون، تجهیزات و سایر امکانات، تبادل اطلاعات مرتبط با جستجو و نجات و ارائه کمک فنی به منظور انتقال افراد و شناور سانحه دیده در قلمرو طرف ها از مفاد این تفاهم نامه می باشد که می تواند ایمنی آبراه های منطقه را ارتقاء ببخشد.

مدیر کل بنادر و دریانوردی در پایان اظهار امیدواری کرد که  بر اساس این تفاهم‌نامه همکاری خوبی با کشور پاکستان داشته باشیم.

منبع

آخرین اخبار دریایی:

آخرین ویدئوهای دریایی:

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پست بعدی

پهلوگیری موتور لنج 1500 تنی در بندر جاسک برای نخستین بار در سال جاری/ راه اندازی خط تجاری بندر جاسک به آفریقای جنوبی

س خرداد 9 , 1402
زمان مطالعه: 2 دقیقه به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی سازمان بنادرودریانوردی؛ حمیدرضا محمدحسینی تختی افزود: برای نخستین بار در سال جاری یک موتور لنج 1500 تنی مجهز به جرثقیل در بندر جاسک برای بارگیری کود شیمایی با تناژ 1500 تن در این بندر پهلو گرفته است.  وی ادامه داد: این […]
پهلوگیری موتور لنج 1500 تنی در بندر جاسک برای نخستین بار در سال جاری/ راه اندازی خط تجاری بندر جاسک به آفریقای جنوبی

همچنین بخوانید: