نشست تخصصی حمل و نقل و نگهداری کالاهای خطرناک در بندر بوشهر/ 6 میلیون و 400 هزار تن کالا در بندر بوشهر تخلیه و بارگیری شد

زمان مطالعه: 1 دقیقه

به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی سازمان بنادرودریانوردی، محمد شکیبی نسب در نشست تخصصی حمل و نقل و نگهداری کالاهای خطرناک در بندر بوشهر با حضور عادل دریس مدیرکل امور بندری، علیرضا آذرپاد رئیس اداره امور بندری و خسرو سرایی مدیر ترانزیت، لجستیک و توافقنامه‎های سازمان بنادر و دریانوردی اظهار کرد: در مدت یاد شده حمل و نقل کانتینری نیز با رشد 51 درصدی، در سال 1401 به 63 هزار تی.ای.یو افزایش پیدا کرد.

وی بیان کرد: شمار سوانح در عملیات بندری بوشهر هفت مورد بود که با مدیریت و نظارت خوب انجام شده در سال 1401 به میزان قابل توجهی کاهش پیدا کرد.

مدیرکل بنادر و دریانوردی استان بوشهر تصریح کرد: بندر ناایمن هیچگاه محل مراجعه شرکت‌های کشتیرانی و صاحبان کالا نخواهد بود بر همین اساس رعایت اصول مرتبط با ایمنی همواره اولویتی راهبردی برای بنادر استان بوشهر به شمار می‌رود.

شکیبی نسب ادامه داد: در بخش حمل، نگهداری، تخلیه و بارگیری و اطفا حریق کالاهای خطرناک اطلاعات جامع و کاملی در بندر بوشهر جمع آوری شده که به افزایش ایمنی فعالیت‌ها کمکی شایان می‌کند.

وی گفت: در صورت رعایت نشدن ایمنی لازم در حوزه کالاهای خطرناک خسارت‌های جبران ناپذیری به نیروی انسانی، تجهیزات و امکانات وارد می‌کند در همین راستا بندر بوشهر نشست تخصصی حمل و نقل و نگهداری کالاهای خطرناک را برگزار کرده تا بتواند موانع و مسائل مانع افزایش ایمنی در این حوزه به حداقل ممکن کاهش دهد.

شکیبی نسب عنوان کرد: برگزاری چنین نشست‌هایی فرصتی مغتنم است تا نسبت به افزایش سطح دانش و آگاهی کارکنان فعال در بخش کالاهای به نحو مطلوبی افزایش یابد.

وی افزود: بندر بوشهر به عنوان یکی از بنادر فعال در تخلیه مشتقات نفتی و بویژه بنزین استان‌های همجوار همواره سعی کرده تا ایمنی در فعالیت های این چنینی در بالاترین سطح ممکن باشد.

منبع

آخرین ویدئوهای دریایی:

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پست بعدی

تحلیلی بر ارمغان سفر سلطان عمان به ایران

پ خرداد 11 , 1402
زمان مطالعه: 1 دقیقه سید ابوالفضل جعفری نژاد مقدمه هیثم بن طارق آل‌سعید، پادشاه عمان روز یکشنبه (هفتم خردادماه) به همراه یک هیات سیاسی و اقتصادی به منظور گسترش همکاری‌های دوجانبه و منطقه‌ای بین دو کشور، با اتمام برنامه‌های سفرش ایران را ترک کرد. در این سفر، سلطان عمان نقش […]

همچنین بخوانید: