ایران امروز در معادلات سیاسی و نظامی جهان تاثیرگذار است

زمان مطالعه: 2 دقیقه

به گزارش خبرنگار مهر، یادواره شهید خلبان کیانوش بساطی و شهدای خلبان ارتش جمهوری اسلامی ایران ظهر پنج شنبه با حضور فرمانده قرارگاه منطقه‌ای غرب ارتش، خلبانان پایگاه سوم شکاری همدان، نیروهای تیپ ۱۸۱ زرهی شهید سلیمی، خانواده شهدا، مردم و مسئولین اسلام آبادغرب در این شهرستان برگزار شد.

امیر سلیمان طاهری فرمانده قرارگاه منطقه‌ای غرب ارتش در این یادواره اظهار کرد: شهدا با اهدای خون خود در بیابان‌ها آسایش و آرامش را برای ما به ارمغان آوردند و پرچم توحید را در قله‌های عزت مملکت به اهتزاز درآوردند.

وی افزود: شهدا نیاز به برگزاری یادواره‌ها ندارند بلکه این ما هستیم که به وجود آن‌ها نیازمندیم و باید جهاد تبیین را با برپایی چنین مجالسی انجام دهیم.

فرمانده قرارگاه منطقه‌ای غرب ارتش تصریح کرد: دشمنان هر آنچه در توان دارند به کار می‌برند و از سال ۵۷ تمام توطئه‌ها را انجام دادند اما با همبستگی مردم و رهبری قدرتمند تمام توطئه‌های دشمن خنثی شده و مطمئن باشند که باقی توطئه‌ها هم خنثی می‌شود.

طاهری گفت: در ابتدای جنگ کشورهایی بودند که حتی از دادن سیم خاردار هم به ایران امتناع کردند اما امروز به برکت خون شهدا ایران به کشوری تبدیل شده که در تمام معادلات سیاسی و نظامی دنیا تاثیرگذارتر است و به عنوان کشوری قدرتمند در جهان شناخته می‌شود و بعد از جنگ جهانی دوم غیر از ایران هیچ کشوری جرأت مقابله با استکبار را نداشت و این راه را شهدا به ما نشان دادند تا در فضای غبار آلود راه را گم نکنیم.

وی بیان کرد: امروز کشورهایی که هزار کیلومتر از ایران دور تر هستند آمده اند و همسایه ما شدند و به دنبال ایجاد توطئه‌ای دیگر علیه نظام هستند اما نمی‌توانند هیچ کاری را پیش ببرند ایران در جنگ هشت ساله مقابل یک ائتلاف بین المللی ایستاد و از ۲۳ کشور اسیر در آن جنگ گرفته شده و علت را پیروزی ایران اتحاد و پایداری مردم بود و دشمن می‌داند اگر اکنون حرکتی انجام دهد در منجلابی فرو می‌رود که از آن بیرون نخواهد آمد.

طاهری گفت: شهدا از ما انتظاراتی دارند و مسئولین باید فرصت طلایی خدمت به مردم را غنیمت بشمرند تا شرمنده شهدا نشوند و همه مردم باید خواسته‌های شهدا را عملیاتی کنند و مطیع فرمان رهبر باشند.

فرمانده قرارگاه منطقه‌ای غرب ارتش مطرح کرد: ناوگروه ۸۶ نیروی دریایی ارتش جمهوری اسلامی ایران افتخار بزرگی را به ارمغان آورد و در مسیر خود از کنار عده‌ای گذشت که جرأت نکردند به آن‌ها بگویند به کجا می‌روید.

طاهری خاطرنشان کرد: خانواده شهدا سرمایه‌های کشور و شهدا قهرمانان ایران هستند و اقتدار امروز مرهون خون شهدا است و باید قدردان آن‌ها باشیم و خرمشهر را فتح کنیم و پیشرفت‌های که تاکنون حاصل شده هم به علت همین تفکر است. در پایان این یادواره از تعدادی از خانواده شهدای خلبان تجلیل و تقدیر به عمل آمد.

منبع

آخرین اخبار دریایی:

آخرین ویدئوهای دریایی:

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پست بعدی

تقدیر محیط زیست از اقدامات سازمان بنادر درحوزه تالاب انزلی/ اتمام مطالعات رسوب‌گذاری تالاب تا پایان امسال

پ خرداد 11 , 1402
زمان مطالعه: 2 دقیقه به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی سازمان بنادرودریانوردی، حسین یونسی مدیر کل بنادر و دریانوردی استان گیلان در دیدار با حمزه عشوری مدیر کل حفاظت محیط زیست استان گیلان، اظهار داشت: جمهوری اسلامی ایران و سازمان بنادر و دریانوردی از سال ۱۳۸۱ به کنوانسیون های بین المللی مارپل […]
تقدیر محیط زیست از اقدامات سازمان بنادر درحوزه تالاب انزلی/ اتمام مطالعات رسوب‌گذاری تالاب تا پایان امسال

همچنین بخوانید: