از سرگیری فعالیت ۵ هنرستان دریایی از ابتدای مهر امسال

زمان مطالعه: 1 دقیقه

معاون مدیرکل امور دریانوردان و سازمان‌ های تخصصی و بین‌المللی سازمان بنادر از تعامل با وزارت آموزش و پرورش برای افزایش ظرفیت‌های تربیت دریانورد در کشور خبر داد.

به گزارش سی نیوز به نقل از پایگاه اطلاع‌رسانی سازمان بنادر و دریانوردی، پوریا کولیوند با اشاره به توافق این سازمان با وزارت‌ آموزش و پرورش برای ارتقای ظرفیت تربیت دریانورد در هنرستان‌های دریایی و کشور، گفت: در پاسخ به نیاز جامعه دریایی کشور و رفع کمبود نیروهای انسانی دریانورد در ناوگان‌های تحت پرچم ایران، اقدامات بسیار خوبی صورت گرقته است.

معاون اداره‌کل امور دریانوردان و سازمان های تخصصی و بین المللی سازمان بنادر با اشاره به توافق با وزارت آموزش و پرورش، خاطرنشان کرد: از ابتدای مهر سال جاری، حداقل ۵ هنرستان دریایی با ظرفیت سالیانه ۳۰۰ نفر فعالیت خود را پس از سال ها وقفه، مجدد از سر گیرد.

بر اساس این گزارش، بخش دریایی کشور با کمبود ۴۰۰۰ دریانورد مواجه است که باید از طریق تربیت نیروی انسانی متخصص برطرف شود.

 

بازنشر خبر: سی نیوز

منبع:https://www.pmo.ir/fa/news/63104

لینک کوتاه: https://seanews.ir/48134

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پست بعدی

افزایش ظرفیت کانتینری بندر شهیدرجایی به ۸ میلیون TEU با…

د خرداد 15 , 1402
زمان مطالعه: 1 دقیقه مدیرکل بنادر و دریانوردی استان هرمزگان آخرین وضعیت تکمیل فاز ۳ بندر شهیدرجایی را تشریح کرد و گفت: تکمیل این فاز، ظرفیت کانتینری بندر شهیدرجایی را از ۶ به ۸ میلیون TEU، افزایش می‌دهد. به گزارش سی نیوز، حسین عباس‌نژاد در گفت‌وگو با پایگاه اطلاع رسانی […]

همچنین بخوانید: