امنیت خلیج فارس با همگرایی کشورهای منطقه ممکن است

زمان مطالعه: 2 دقیقه

به گزارش خبرگزاری مهر، دریادار پاسدار علیرضا تنگسیری در رأس هیأتی از معاونان و مسئولان نیرو ، صبح امروز از جزایر نازعات خلیج فارس بازدید و با دلاوران از جان گذشته جمهوری اسلامی در این جزایر دیدار و گفتگو کرد.

فرمانده نیروی دریایی سپاه با اشاره به اعلام رضایتمندی فرمانده کل قوا حضرت امام خامنه ای(مدظله العالی) از همه دلاوران از جان گذشته جمهوری اسلامی (نیروی دریایی سپاه) گفت: بالاترین مدال افتخار ما، آن کاری است که موجبات رضایتمندی رهبر معظم انقلاب اسلامی و نائب امام زمان (عج) را در پی داشته باشد و ما بابت کسب این توفیق الهی، خداوند متعال را بسیار شکر گذاریم و آن را توشه ای امیدبخش برای دنیا وآخرت خود محسوب می کنیم.

سردار تنگسیری با تاکید بر نقش ویژه نیروی دریایی سپاه پاسداران در ایجاد ثبات امنیت پایدار در خلیج فارس تصریح کرد: از همه رزمندگان دریادل و خانواده های بصیر که بصورت شبانه روزی برای دفاع از حریم مرزهای آبی حرم جمهوری اسلامی و ایجاد ثبات امنیت پایدار در خلیج فارس و تنگه هرمز زحمت می کشند و عاشقانه در مسیر شهدای دریایی گام بر می دارند، تقدیر و تشکر می کنم.

وی با تاکید برحسن انجام ماموریت ذاتی نیروی دریایی سپاه در ایجاد ثبات امنیت خلیج فارس و تنگه هرمز توسط دلاوران از جان گذشته نیروی دریایی سپاه، گفت : برقراری امنیت در خلیج فارس و تنگه هرمز با هم افزایی و همگرایی کشورهای این منطقه صورت می گیرد و هیچ نیازی به حضور نامشروع کشورهای فرامنطقه ای در خلیج فارس نیست.

سردار تنگسیری افزود: هرگز فراموش نخواهیم کرد چه شهدای والامقامی در این آب های نیلگون آسمانی شدند، آنها استقامت کردند تا ما امروز ثمرات آن جانفشانی ها و ایثارگری ها که همان عزتمندی و افتخار آفرینی و استقلال جمهوری اسلامی است را شاهد باشیم.

فرمانده نیروی دریایی سپاه با اشاره به فرمایش حکیمانه رهبر معظم انقلاب مبنی بر «خلیج فارس خانه ماست»، گفت: خلیج فارس متعلق به کشورهای این منطقه است و خودشان هم می توانند امنیت آن را برقرار کنند، جمهوری اسلامی همیشه از اصل راهبردی ائتلاف و اجتماع کشورهای حوزه منطقه خلیج فارس استقبال کرده و می کند. سیاست جمهوری اسلامی همیشه تنش زدا بوده و در عمل هم همواره این موضوع را ثابت کرده است.

سردار تنگسیری ادامه داد: ما سربازان تا آخرین نفس، پشت سر ولی امر ، نائب امام زمان(عج) امام خامنه ای(مدظله العالی) ثابت قدم و محکم خواهیم ایستاد و تمام اوامر و فرامین معظم له را اطاعت کرده و خودمان را جانفدای ایشان می دانیم.

در این بازدید، سردار تنگسیری ضمن حضور میدانی در یگان های مستقر در جزایر ، با ناویان(سربازان) و پایوران از نزدیک احوالپرسی و جویای وضعیت معیشتی، آمادی، نحوه مرخصی ها و ایاب و ذهاب نیروها شد و تاکید کرد: باید بهترین وضعیت ممکن را در جزایر داشته و خدمات دهی رفاهی و امکانات مناسبی داشته باشیم.

منبع

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پست بعدی

سهم اشتغال هرمزگانی ها در صنایع تنها ۳۰ درصد است

ج خرداد 19 , 1402
زمان مطالعه: 2 دقیقهبندرعباس – مرین‌پرس – نماینده ولی فقیه در هرمزگان و امام جمعه بندرعباس گفت: براساس نگاه خوشبینانه به وضعیت اشتغال این استان، سهم اشتغال هرمزگانی‌ها در صنایع از ۳۰ درصد تجاوز نمی‌کند. منبع

همچنین بخوانید: