صیادان مفقود شده توسط منطقه پنجم نیروی دریایی سپاه نجات یافتند

زمان مطالعه: 1 دقیقه

به گزارش خبرگزاری مهر، به دنبال نامساعد شدن شرایط جوی در خلیج فارس، یک فروند شناور صیادی حامل دو نفر از صیادان جزیره بوموسی بعد از خراب شدن موتور و از کار افتادن Gps شناور، به مدت سه روز در دریا سرگردان و مفقود شدند.

در پی این حادثه یگان‌های اطلاعات و عملیات منطقه پنجم نیروی دریایی سپاه با سامانه‌های اشراف اطلاعاتی پهپاد و گشت‌های دریایی موفق شدند این شناور را در نزدیکی آب‌های امارات شناسایی و به کمک آنها بشتابند.

خوشبختانه علیرضا مهرانی و حبیب چهرآزاد دو سرنشین این شناور با سلامت کامل ابتدا به جزیره تنب بزرگ و سپس به جزیره بوموسی به آغوش گرم خانواده‌های خود انتقال داده شدند.

خانواده های صیادان از عملکرد انسان دوستانه و تلاش مخلصانه رزمندگان نیروی دریایی سپاه تقدیر و تشکر کردند.

مردم‌یاری و کمک به صیادان در خلیج فارس یکی از ماموریت‌های رزمندگان نیروی دریایی سپاه است که در کنار موضوع تأمین امنیت پایدار در خلیج فارس و تنگه هرمز، توانسته به خوبی این مهم را انجام دهد.

منبع

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پست بعدی

امنیت خلیج فارس با همگرایی کشورهای منطقه ممکن است

ج خرداد 19 , 1402
زمان مطالعه: 1 دقیقه به گزارش خبرگزاری مهر، دریادار پاسدار علیرضا تنگسیری در رأس هیأتی از معاونان و مسئولان نیرو ، صبح امروز از جزایر نازعات خلیج فارس بازدید و با دلاوران از جان گذشته جمهوری اسلامی در این جزایر دیدار و گفتگو کرد. فرمانده نیروی دریایی سپاه با اشاره […]

همچنین بخوانید: