رشد 23 درصدی بارگیری کالاهای غیر نفتی در بندر امام خمینی (ره)

زمان مطالعه: 2 دقیقه
رشد 23 درصدی بارگیری کالاهای غیر نفتی در بندر امام خمینی (ره)
تین نیوز


داود چگنی با اشاره به رشد 23 درصدی بارگیری کالاهای غیر نفتی در بندر امام خمینی (ره) در مقایسه با پارسال، اظهارکرد: مجموع تخلیه و بارگیری کالاهای نفتی و غیرنفتی مجتمع بندری امام خمینی(ره) در سه ماهه نخست سال جاری ۱۰ میلیون و ۵٨٩ هزار و ٧٠ تن بوده است.

 

وی تخلیه و بارگیری کالاهای غیر نفتی طی مدت مذکور را ۶ میلیون و ۵۴۵ هزار و ٩٧٨ تن بیان کرد و ادامه داد: این درحالی است که تخلیه و بارگیری کالاهای نفتی در مدت یاد شده به بیش از چهار میلیون تن رسیده است.

به گزارش تین نیوز به نقل از ایرنا، سرپرست معاونت امور بندری و اقتصادی اداره کل بنادر و دریانوردی خوزستان تصریح کرد: بارگیری کالاهای غیر نفتی در سه ماهه نخست سال جاری به ٢ میلیون و ۵٨١ هزار تن رسیده که نسبت به مدت مشابه سال گذشته ٢٣ درصد رشد داشته است.

چگنی همچنین به عملکرد سه ماهه بندر امام خمینی(ره) در حوزه رویه گمرکی کابوتاژ اشاره کرد و گفت: این بندر در حوزه رویه گمرکی کابوتاژ از ۱۸ هزار تن در سه ماهه ابتدای سال ۱۴۰۱ به ۱۱۱ هزار تن در طول سال جاری رسیده که حاکی از رشد ۵۲۰ درصدی دارد.

سرپرست معاونت امور بندری و اقتصادی این اداره کل با اشاره به تخلیه و بارگیری کالاهای متفرقه (جنرال کارگو) به میزان ۵۴۹ هزار تن در سه ماهه اول سال ۱۴۰۱ ادامه داد: عملکرد جنرال کارگو بندر امام خمینی(ره) در سه ماهه امسال به بیش از ۶۵٧ هزار تن رسید که رشدی ۲۰ درصدی نسبت به مدت مشابه پارسال را نشان می دهد.

وی خاطرنشان کرد: همچنین تخلیه و بارگیری کالاهای مواد معدنی و شیمیایی در مدت مذکور از یک میلیون و ٢٩۶ هزار تن به یک میلیون و ٨٠۶ هزار تن رسید که رشد ٣٩ درصدی نسبت به مدت مشابه سال گذشته دارد.

بر اساس این گزارش، سال گذشته ۱۴ میلیون و ۶۵۱ هزار تن کالای اساسی در بندر امام خمینی(ره) تخلیه شد. با ارتقاء توان تجهیزاتی و عملیاتی در زمینه تخلیه و بارگیری کشتی های حامل کالای اساسی، این بندر سال گذشته موفق به ثبت رکورد تخلیه ۸۱ هزار تن کالا در یک روز شد.

منبع

آخرین اخبار دریایی:

آخرین ویدئوهای دریایی:

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پست بعدی

یکی از قدیمی ترین زیر دریایی های جهان + تصویر

س تیر 6 , 1402
زمان مطالعه: 2 دقیقه یکی از قدیمی ترین زیر دریایی های جهان + تصویر میلاد پاشازاده کد خبر : 1772 ۱۴۰۲/۰۴/۰۶ لاک‌پشت بوشنِل، از قدیمی‌ترین زیردریایی‌های دنیاست که قدمت آن به قرن هجدهم و جنگ انقلاب آمریکا بازمی‌گردد. منبع

همچنین بخوانید: