افزایش ۳۰ درصدی تولید آبزیان با مکانیزه شدن صنعت شیلات در اردبیل

زمان مطالعه: 2 دقیقه

به گزارش خبرنگار مهر، محمد اله بخش شامگاه سه‌شنبه در نشست هم اندیشی انتقال فناوری به کسب و کارهای روستایی در اردبیل اظهار کرد: برای افزایش ظرفیت تولید آبزیان در سطح ملی و استانی طرح‌های تحولی خوبی با محوریت دستیابی به فناوری‌های جدید در نظر گرفته شده تا توان تولید محصولات آبزیان افزایش پیدا کند.

وی با استقبال از ورود شرکت‌های دانش بنیان در این حوزه به ویژه افزایش تولید محصولات متنوع دریایی تصریح کرد: ما نیز در استان اردبیل از ظرفیت این شرکت‌های دانش بنیان در اصلاح ژنتیک و استفاده از ضایعات ماهی بهره برده و تلاشمان بر این است تا تولیدات خودمان را افزایش دهیم.

مدیرکل شیلات استان اردبیل ضرورت هوشمندسازی منابع آب و استخرهای پرورش ماهی را در ارتقای توان تولید در این بخش یادآور شد و گفت: با هدف بهره برداری صحیح از آب ورودی، تلاشمان بر این است تا با کمترین تلفات از آب برگشتی استفاده کرده و تولید خودمان را تا سه برابر افزایش دهیم.

اله بخش استفاده از تجهیزات و امکانات مکانیزاسیون را در پرورش آبزیان یادآور شد و افزود: با خروج از روش‌های سنتی و بهره گیری از روش‌های مکانیزه در تولید آبزیان، سعی ما بر این خواهد بود تا در واحد سطح تولید آبزیان را تا ۳۰ درصد افزایش دهیم.

وی در بخش دیگری از سخنان خود خاطرنشان کرد: قطعاً فعالان این عرصه از تسهیلات و منابع مورد نیاز از طریق صندوق کارآفرینی امید استفاده خواهند کرد تا شاهد توسعه طرح‌های پرورش زالو، جلبک و ماهیان زینتی در مناطق روستایی باشیم تا در کنار ایجاد اشتغال برای روستاییان، با استفاده از فناوری‌های جدید توان تولید نیز افزایش پیدا کند.

مدیرکل شیلات استان اردبیل اضافه کرد: انتظار می‌رود با کم شدن روند سختگیری‌های نابجا در پرداخت تسهیلات، حمایت همه جانبه از فعالان عرصه تولید آبزیان انجام شده و یک حرکت تحولی را در بخش آبزی پروری در استان اردبیل شاهد و ناظر باشیم.

منبع

آخرین اخبار دریایی:

آخرین ویدئوهای دریایی:

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پست بعدی

برگزاری مسابقات شنای آب‌های آزاد قهرمانی نیروی دریایی ارتش در بوشهر

چ تیر 7 , 1402
زمان مطالعه: 2 دقیقه به گزارش خبرنگار مانا از بوشهر، امیر دریادار دوم احسان نصیری اظهار داشت: امروز مسابقات شنای آب‌های آزاد نیروی دریایی ارتش جمهوری اسلامی ایران در خلیج فارس به میزبانی پایگاه دریایی بوشهر برگزار شد. فرمانده پایگاه دریایی بوشهر با اشاره به حضور ۳۰ نفر کارکنان پایور […]

همچنین بخوانید: