آسان سازی ترانزیت در مسیر کریدور شمال جنوب بررسی می شود

زمان مطالعه: 2 دقیقه
آسان سازی ترانزیت در مسیر کریدور شمال جنوب بررسی می شود
تین نیوز


مدیرعامل سازمان بنادر و دریانوردی از برگزاری سومین نشست سه جانبه ایران – هند و روسیه با هدف تسهیل ترانزیت در مسیر کریدور شمال – جنوب با حضور مقامات کشورهای مختلف خبر داد.

به گزارش تین نیوز به نقل از  پایگاه خبری وزارت راه و شهرسازی، علی اکبر صفایی معاون وزیر راه و شهرسازی و مدیرعامل سازمان بنادر و دریانوردی در بیان برخی جزئیات نشست هم اندیشی سه جانبه ایران-هند-روسیه گفت: در ادامه تلاش های جمهوری اسلامی ایران در یک سال گذشته برای رونق اقتصادی و تجارت با کشورهای همسایه، جلسه سه جانبه در سطح عالی بین کشورهای روسیه، ایران و هند در کشور روسیه برگزار شد.

صفایی گفت: متعاقب آن، جلسه سه جانبه دیگری در کشور هند برگزار شد و امروز نیز سومین نشست در ایران برگزار می شود.

مدیرعامل سازمان بنادر و دریانوردی اعلام کرد: در سومین نشست هم اندیشی تسهیل ترانزیت در مسیر کریدور شمال-جنوب بررسی می شود. در این نشست علاوه بر مقامات عالیرتبه روسیه و هند، سفرای مختلف کشورهای حوزه خلیج فارس، دریای عمان و شرق دریای خزر در این همایش حضور دارند.

معاون وزیر راه و شهرسازی هدف از این نشست سه جانبه را افزایش ترانزیت کالا عمدتا بین کشورهای هند و سایر کشورهای حوزه خلیج فارس، دریای عمان و کشورهای شاخه غربی و شرقی دریای خزر عنوان کرد.

صفایی خاطرنشان کرد: مذاکرات فراوانی در طول یک سال گذشته انجام شد که  در این رابطه توانستیم به موافقت نامه های جدی برای سرمایه گذاری دست یابیم.

وی افزود: برخی از موافقت نامه ها در حال تبدیل شدن به قرارداد است و موارد اجرایی در مدل های مختلف حمل و نقلی از جمله فعالیت های کشتیرانی برنامه ریزی شده است.

گفتنی است در این نشست، مهرداد بذرپاش وزیر راه و شهرسازی، مقامات روسیه و هند و سفرای کشورهای حوزه دریای خزر، خلیج فارس و دریای عمان حضور دارند.

منبع

آخرین اخبار دریایی:

آخرین ویدئوهای دریایی:

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پست بعدی

حمایت از محیط زیست دریا با بکارگیری توان عملیاتی و تخصصی سازمان بنادر

س تیر 13 , 1402
زمان مطالعه: 2 دقیقه تین نیوز   مرکز نگهداری تجهیزات مقابله با آلودگی بندرگاه جزیره کیش با همکاری اداره کل بنادر و دریانوردی استان هرمزگان و سازمان منطقه آزاد کیش احداث شد.  به گزارش تین نیوز به نقل از روابط عمومی اداره کل بنادر و دریانوردی هرمزگان، مرکز نگهداری تجهیزات […]

همچنین بخوانید: