فرار نفتکش باهاما پس از برخورد به شناور ایرانی

زمان مطالعه: 1 دقیقه
فرار نفتکش باهاما پس از برخورد به شناور ایرانی
تین نیوز


بر اساس اعلام مرکز جستجو و نجات دریایی استان هرمزگان، در دو روز گذشته یک فروند تانکر به نام ریچموند ویجر با پرچم باهاما با یک فروند شناور ایرانی با ۷ نفر خدمه برخورد کرد. بر اثر این سانحه، شناور ایرانی از پاشنه دچار آبگرفتگی و ۵ نفر از خدمه آن شناور دچار مصدومیت شدید شدند. 

 

به گزارش تین نیوز به نقل از فارس ، نفتکش ریچموند ویجر پس از این تصادف، بدون توجه به قوانین و مقرارت بین المللی دریایی و سانحه، به راه خود ادامه داد.

بنا براین گزارش، مالک شناور ایرانی در ساعات اولیه تصادف با مراجعه به مراجع قضایی هرمزگان توقیف فوری نفتکش متخلف را درخواست کرد.پس از صدور حکم قضایی، توقیف نفتکش متخلف به نیروی دریایی ارتش جمهوری اسلامی ایران به عنوان ضابط قضایی در دستور کار قرار گرفت.

 صبح روز گذشته نفتکش متخلف، شناسایی شد ولی بی توجه به هشدارها و اخطارهای ناو نیروی دریایی ارتش و با تغییر مسیر خود، وارد آبهای سرزمینی کشور عمان شد. مراتب از طریق مرکز امنیت بین المللی دریانوردی چابهار به کشور دوست و مسلمان سلطنت عمان اعلام شد. 

پیگیری برای توقیف این نفتکش ادامه دارد و پرونده این نقض حقوق و قوانین بین المللی همچنان باز است.

منبع

آخرین ویدئوهای دریایی:

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پست بعدی

تعمیر هزمان 9 فروند کشتی در مجتمع کاسپین شرکت صدرا

پ تیر 15 , 1402
زمان مطالعه: 1 دقیقه تعمیر هزمان 9 فروند کشتی در مجتمع کاسپین شرکت صدرا میلاد پاشازاده کد خبر : 1807 ۱۴۰۲/۰۴/۱۵ مجتمع کاسپین شرکت صنعتی دريايی ايران _صدرا موفق به تعمیرات اساسی همزمان 9 فروند کشتی داخلی و خارجی شد. منبع

همچنین بخوانید: