جذب نیرو در بنادر استان هرمزگان با اولویت نیروهای بومی انجام می‌شود

2

 مهندس مهدی دوستی، نماینده عالی دولت در استان هرمزگان در نشست با معاون وزیر راه و شهرسازی و مدیرعامل سازمان بنادر و دریانوردی کشور که با حضور محمد آشوری تازیانی نماینده مردم استان در مجلس شورای اسلامی برگزار شد، اظهارداشت: بنادر کوچک استان به دلیل رسوب‌گذاری ظرفیت‌های پهلوگیری‌‌شان روز به روز در حال کاهش یافتن است و لازم است بسته لایروبی بنادر استان طراحی شود و در قالب تهاتر با قرارگاه خاتم‌الانبیا(ص) لایروبی کلیه بنادر آغاز شود.

زمان مطالعه: 2 دقیقه

به گزارش مرین‌پرس به نقل از اداره کل روابط‌عمومی استانداری هرمزگان، استاندار هرمزگان با تاکید بر لزوم تسریع در آغاز عملیات اجرایی بندرگاه جدید بندرلنگه، افزود: عملیات احداث این بندر در پس‌کرانه و خشکی باید در سفر رئیس جمهور آغاز شود و برای این مهم زمین به اندازه کافی تخصیص پیدا خواهد کرد.

وی ، با اشاره به اهمیت حفظ پس‌کرانه‌های بنادر و اراضی ۲ هزار و ۴۰۰ هکتاری  پس‌کرانه بندر شهید رجایی، گفت: ما به هیچ عنوان موافق تخصیص زمین در پس‌کرانه‌ی بندر شهید رجایی برای احداث پالایشگاه و صنایع دیگر نیستیم چرا که ممکن است اتفاقی که برای بندر شهید باهنر افتاده و امکان توسعه را به دلیل استقرار مراکز در پیرامون آن از بین برده است  برای بندر شهید رجایی نیز تکرار شود.

دوستی اضافه کرد: لازم است جذب نیرو در شرکت‌های وابسته به سازمان بنادر نیز از طریق آزمون و با اولویت نیروهای بومی انجام شود ضمن اینکه درخواست داریم سازمان بنادر و دریانوردی نیز یک هنرستان در حوزه تخصصی خودش ایجاد کند‌.

استاندار هرمزگان، با تاکید بر لزوم ساماندهی ورودی شهر بندرعباس از غرب بندرعباس و میدان سایت، خواستار مشارکت سازمان بنادر و دریانوردی هرمزگان در این طرح شد.

مدیرعامل سازمان بنادر و دریانوردی کشور نیز در این آیین، اظهارداشت: یکی از مهم‌ترین بخش‌هایی که می‌تواند سرعت توسعه استان را افزایش دهد در حوزه دریا است و سازمان بنادر و دریانوردی نیز تلاش می‌کند منابع مالی را از طرق مختلف به هرمزگان بیاورد چرا که این استان پتانسیل‌های بالایی برای کشور دارد و بر همین اساس بیش از ۱۰ هزار میلیارد تومان از منابع مالی سازمان در هرمزگان هزینه شده است.

علی اکبر صفایی افزود: ظرفیت دیگری که به هرمزگان تسری داده‌ایم ظرفیت سرمایه‌گذاران داخلی است  و تلاش داریم امسال حدود ۱۰ هزار میلیارد تومان جذب سرمایه‌گذاری داشته باشیم که یک نمونه از  آن ساخت ۱۵۰ هزار تن سیلو در استان هرمزگان با هزار و ۵۰۰میلیون تومان سرمایه‌گذاری خصوصی است.

معاون وزیر راه و شهرسازی بیان‌کرد: دولت حقیقتا روی بحث ارتباط با همسایگان کارهای بزرگی را انجام داده و فضای مناسبی را ایجاد کرده است و الان در هرمزگان بر روی سه قراداد با خارجی‌ها کار می‌کنیم که نهایی‌ شدن آن منجر به سرمایه‌گذاری قابل توجهی برروی زیرساخت‌های بندری و ریلی هرمزگان خواهد شد.

وی عنوان‌کرد: در بحث اقتصاد دریا در تلاش هستیم تا سازمان بنادر را به حلقه‌ی وصلی برای انسجام بخشی فعالیت‌های دریایی تبدیل کنیم ضمن اینکه طرح جامع را نیز در ۸ ماه آینده به اتمام خواهیم رساند و مقدمات آغاز طرح ابر اکوسیستم دریایی در بنادر هرمز، نخل‌ناخدا و شهید حقانی نیز در حال فراهم شدن است‌.

گفتنی است مدیرعامل سازمان بنادر و دریانوردی کشور با طرح ساماندهی ورودی شهر بندرعباس و میدان سایت و همچنین احداث هنرستان تخصصی در استان موافقت کرد.

منبع

آخرین ویدئوهای دریایی:

2 دیدگاه برای “جذب نیرو در بنادر استان هرمزگان با اولویت نیروهای بومی انجام می‌شود

  1. با این همه درامد بندر شهید رجایی ،هنوز این استان در خیلی از موارد جز استان های محروم کشور هست،بندر شهید رجایی حتی جاده اختصاصی برای خود ندارد و از جاده عمومی استفاده می کند که حجم عظیمی از ماشین های سنگین رو به این جاده تحمیل کرده که روز شاهد ترافیک های سنگین و تصادف هستیم ،ای کاش جاده اختصاصی برای ماشین های سنگین خود درست می کرد که هنگام رفتن به بندرعباس اینقدر استرس ترافیک ماشین سنگین و تصادف رو نداشته باشیم،کمک کردن توی موارد دیگه پیشکشش باشه

  2. دردولت آقای روحانی هم ساخت هنرستان علوم وفنون دریایی توسط سازمان بنادر تصویب شد وباتمام پیگیریهای انجام شده عملیاتی نشد انشالاه که در این دولت این وعده در قالب مسئولیتهای اجتماعی عملیاتی گردد

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پست بعدی

فرار نفتکش ریچموند ویجر پس از برخورد با یک شناور ایرانی

ج تیر 16 , 1402
زمان مطالعه: 2 دقیقه نفتکش تانکر ریچموند ویجر با پرچم باهاما پس از برخورد با شناور ایرانی، بدون توجه به قوانین و مقرارت بین المللی دریایی و هشدارها و اخطارهای ناو نیروی دریایی ارتش با تغییر مسیر خود، وارد آبهای سرزمینی کشور عمان شد که مراتب از طریق مرکز امنیت […]

همچنین بخوانید: