ارتقای ایمنی سازه های فراساحلی در برنامه دریایی کشور

زمان مطالعه: 1 دقیقه
ارتقای ایمنی سازه های فراساحلی در برنامه دریایی کشور

ارتقای ایمنی سازه های فراساحلی در برنامه دریایی کشور

 

به گزارش پایگاه خبری گفتمان دریا، و به نقل از PMO، نشست کارگروه ویژه ممیزی سازمان بین‌المللی دریانوردی(IMO) با حضور مجید علی‌نازی، عضو هیات عامل و معاون امور دریایی، مدیران حوزه دریایی و نماینده معاونت امور بندری و اقتصادی سازمان بنادر و دریانوردی برگزار شد.

در پی اجرای ممیزی آزمایشی خودارزیابی بخش‌های مختلف بندری و دریایی در سازمان بنادر و دریانوردی براساس استاندارد و آیین‌نامه سازمان بین‌المللی دریانوردی، نشست کارگروه ویژه ممیزی با هدف بررسی چالش‌ها و اقدامات‌ اصلاحی بر گزار شد.

بنا بر این گزارش، بررسی استراتژی دریایی کشور و نهایی‌سازی متن آن جهت تصویب در هیات عامل سازمان بنادر، یکی از دستورکارهای مهم کارگروه ویژه ممیزی بود.

گفتنی است، ممیزی الزامی اجرای الزامات شش کنوانسیون دریایی توسط سازمان بین‌المللی دریانوردی(آیمو) در تابستان ۱۴۰۳ در ایران انجام خواهد شد.

بر اساس اعلام این کارگروه، با برنامه‌ریزی‌ های صورت گرفته برای اجرای هرچه سریع‌تر اقدامات اصلاحی و بهبود مستمر فرایندهای دریایی و بندری در بنادر کشور، سازمان بنادر و دریانوردی برای ممیزی اصلی آیمو در سال ۲۰۲۴ آماده می‌شود.

انتهای پیام/

منبع

آخرین اخبار دریایی:

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پست بعدی

همکاری سازمان شیلات ایران و کنیا در ۶ حوزه

چ تیر 21 , 1402
زمان مطالعه: 1 دقیقه به گزارش خبرنگار مهر، رئیس جمهور کشور در هفته جاری به قاره آفریقا سفر کرده و قرار است با مقامات عالی رتبه ۳ کشور کنیا، اوگاندا و زیمبابوه دیدار داشته باشد. البته امروز سید ابراهیم رئیسی با رئیس جمهور کنیا دیدار داشت و در نشست خبری […]

همچنین بخوانید: