بیان شیوا و دلنشین احکام دین در اقناع جوانان مؤثر است

زمان مطالعه: 1 دقیقه

به گزارش خبرنگار مهر، حجت‌الاسلام حسن مصلح صبح شنبه در دیدار روحانیان فعال در منطقه دوم نیروی دریایی سپاه به تبیین الزامات رسالت از منظر قرآن کریم پرداخت و اظهار داشت: حضرت موسی (ع) پس از دریافت مأموریت خود از خداوند درخواست سعه صدر و بیان روان و توفیق در اقناع مخاطبان را کرد.

وی افزود: فصاحت گفتار در ابلاغ پیام‌های الهی سهم مؤثری دارد و انسان ممکن است حرف خوبی بزند اما نتواند آن را خوب انتقال دهد.

امام جمعه دشتستان ادامه داد: مبلغان الهی و آمران به معروف هر چه شیواتر سخن بگویند، پیام را دلپذیرتر و دلنشین‌تر منتقل می‌کنند و این عامل مؤثری در اقناع مخاطبان و جوانان است.

بیان شیوا و دلنشین احکام دین در اقناع جوانان مؤثر است

مصلح در تشریح سایر الزامات رسالت از منظر قرآن کریم خاطر نشان کرد: هدف نهایی پیام باید اعتلای ذکر خداوند باشد و در این راه لازم است از همراهی و یاری افراد متعهد و متخصص و به طور تشکیلاتی بهره برد.

وی به نقش اخلاص و پرهیز از خودمحوری در نتیجه بخشی و ثمردهی پیام اشاره کرد و افزود: اخلاص، وارستگی گوینده و دوری از عُجب و خودبینی و تمرکز محض بر انجام وظیفه، موجب می‌گردد پیام با نتیجه‌ی کامل منتقل شود.

منبع

آخرین ویدئوهای دریایی:

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پست بعدی

تاسیس یک خط کشتیرانی جدید حمل و نقل کانتینری در دبی با تمرکز بر تجارت روسیه

ش مرداد 21 , 1402
زمان مطالعه: 1 دقیقه براساس گزارش DynaLiners، یک شرکت کشتیرانی جدید فعالیت خود را در دبی آغاز کرده تا تجارت با روسیه از طریق آن گسترش یابد. منبع

همچنین بخوانید: