برداشت میگو از مزارع خوزستان آغاز شد

زمان مطالعه: 1 دقیقه

مرین‌پرس/خوزستان معاون آبزی‌پروری شیلات خوزستان از آغاز فصل برداشت میگوی عاری از بیماری در سطح مزارع پرورشی استان خبرداد.

مرتضی سوری امروز، ۲۹ شهریورماه در جمع خبرنگاران اظهار کرد: سطح زیر کشت پرورش میگو در سال جاری در استان خوزستان بیش از ۶۰۳ هکتار بوده که تاکنون بیش از ۳۰ تن میگوی وانامی از مزارع پرورشی مجتمع چوئبده آبادان صید شده است.

به گزارش مرین‌پرس، وی با اشاره به شیوع بیماری در برخی استان‌ها افزود: به واسطه اقدامات پیشگیرانه نظیر استفاده از مراکز نوزادگاهی میگو، افزایش نظارت و مراقبت‌های بهداشتی کارشناسان شیلات و دامپزشکی، دقت در فیلتراسیون آب مزارع پرورشی، بهبود مدیریت آب و غذادهی استخرها و همچنین بهره‌گیری از دانش فنی کارشناسان و متخصصان داخلی در این عرصه، شاهد برداشت میگو عاری از بیماری‌های مسری نظیر لکه سفید و AHPND طی ۲ سال اخیر هستیم.

مجتمع پرورش میگوی چوئبده آبادان در مسیر پیشرفت و توسعه

سوری تصریح کرد: میانگین وزن انفرادی میگوی صیدشده نسبت به سال گذشته ۴۱ درصد رشد داشته و زمینه عرضه تولیداتی با کمیت و کیفیت مطلوب جهت ارائه به بازارهای داخلی و صادرات فراهم شده است.

معاون آبزی‌پروری شیلات خوزستان با بیان اینکه مجتمع پرورش میگوی چوئبده آبادان در مسیر پیشرفت و توسعه همه جانبه قرار دارد، بیان کرد: رشد تعداد مراکز تکثیر با ۳۳ درصد، مراکز “نرسری” با ۴۰ درصد و مزارع پرورشی با ۱۲ درصد در سال جاری بیانگر رونق اقتصادی، افزایش اشتغال و ایجاد امنیت غذایی در منطقه خواهد بود.

انتهای پیام

منبع

آخرین اخبار دریایی:

آخرین ویدئوهای دریایی:

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پست بعدی

نقش کریدور شمال به جنوب در آینده اقتصادی ایران

چ شهریور 29 , 1402
زمان مطالعه: 1 دقیقه نقش کریدور شمال به جنوب در آینده اقتصادی ایران میلاد پاشازاده کد خبر : 2076 ۱۴۰۲/۰۶/۲۹ تکمیل کریدور شمال-جنوب علاوه‌ بر توسعه ترانزیت ملی و بین‌المللی در کشور، یک منبع درآمد پایدار و مطمئن برای ایران در دنیای امروز به حساب می‌آید. منبع

همچنین بخوانید: