ضرورت تشکیل دبیرخانه اقتصاد دریا در استان هرمزگان برای پیگیری و رفع چالش‌ها و هدایت صحیح سرمایه گذاری درحوزه دریایی و ساحلی

زمان مطالعه: 2 دقیقه

به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی سازمان بنادرودریانوردی، حسین عباس‌نژاد طی نشستی با فعالان حوزه دریایی و بندری استان هرمزگان در آستانه روز جهانی دریانوردی با بیان اینکه استان هرمزگان با برخورداری از یک‌هزار و 84 کیلومتر نوار ساحلی 28 درصد از ساحل کشور را در اختیار دارد اظهار داشت: آنچه طی دو جلسه کارگروه دریا محور در استان هرمزگان مورد بررسی قرار گرفته تاکید بر بهره‌مندی صحیح و مناسب از فعالیت‌های دریایی و ساحلی و نیز  توسعه متوازن مناطق با هدف رونق اقتصاد محلی و ارتقا معیشت ساحل نشینان ساکن درکرانه خلیج فارس و دریای عمان مبتنی بر فعالیت های دریا محور بوده است.

مدیر کل بنادر و دریانوردی هرمزگان اقتصاد دریا محور را با توجه به ظرفیت‌های خدادادی سندی پیشرو عنوان کرد که می توان با اعتماد به توان داخلی، بهره گیری ازظرفیت های بخش خصوصی تصاحب بازارها جدید، ایجاد بستر رقابت پذیری با سایر کشورها و همچنین افزایش راندمان اقتصادی در منطقه را تحت تاثیر قرارداد.

وی اقتصاد دریا محور را نه تنها یک مدل تجاری پویا فقط برای اقتصاد دریایی، بلکه رویکردی نظامند جهت تقویت رشد فعالیتها  پایداری زیست محیطی و  زمینه مشارکت اجتماعی دستگاهای دولتی و ظرفیت های بخش خصوصی جهت کمک به کسب ثروت، توسعه پایدار منطقه وایجاد  اشتغال مولد عنوان کرد.

مدیر کل بنادر و دریانوردی هرمزگان پیشرفت، آبادانی و توسعه پایدار و نیز هدایت صحیح سیاست های سرمایه گذاری در زمینه دریایی و ساحلی را از مزایای اقتصاد دریا محور برشمرد و بر جلب مشارکت عمومی در همه سطوح و ارتقا همکاری های محلی و ملی که لازمه  تحقق این مهم است تاکید داشت.

عباس نژاد تشکیل یک دبیرخانه قوی برای کارگروه اقتصاد دریامحور و ایجاد کارگروه‌هایی ذیل آن بطور مصداقی کارگروه تخصصی تجارت دریایی و تعریف طرح‌های مختلف، افزون برآن پایش تصویری بنادر و هر آنچه که می‌توان در توسعه و رقابت با بنادر منطقه ماثر باشد را مواردی دانست که در دومین نشست کارگروه دریا محور مورد تاکید نماینده عالی دولت در استان بود.

وی افزود: از این رو در جلسه پیش رو که نیمه مهرماه سال جاری برگزار خواهد شد اعضای کارگروه می بایست، ساختارهای پیشنهادی خود شامل اعضا، میهمانان، اندیشکده‌ها را اعلام تا تصمیم نهایی در رابطه با کارگروه تجارت دریا محور و دیگر کارگروهای هم‌راستا اتخاذ شود.

منبع

آخرین ویدئوهای دریایی:

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پست بعدی

استفاده از شناورهای خودران در بررسی تاثیر مزارع بادی فراساحل بر آبزیان

د مهر 3 , 1402
زمان مطالعه: 2 دقیقه استفاده از شناورهای خودران در بررسی تاثیر مزارع بادی فراساحل بر آبزیان میلاد پاشازاده کد خبر : 2098 ۱۴۰۲/۰۷/۰۳ پژوهشگران با استفاده از قایق‌های بدون سرنشین و برخی دیگر از فناوری‌ها برای مطالعه چگونگی تأثیر مزارع بادی فراساحلی بر حیوانات دریایی هستند. منبع

همچنین بخوانید: