نشست ساماندهی سواحل استان خوزستان/ موانع صدور مجوز برای سرمایه‌گذاری در سواحل خوزستان رفع شود

زمان مطالعه: 2 دقیقه

به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی سازمان بنادرودریانوردی، ابوطالب گرایلو در نشست ساماندهی سواحل استان خوزستان که در محل استانداری برگزار شد، اظهار کرد: هم‌افزایی دستگاه‌ها باید به گونه‌ای باشد تا بهترین بهره را از سواحل استان در بخش‌های بنادر تجاری، صیادی و گردشگری داشته باشیم.

 

وی افزود: استان خوزستان با یک هزار و ۱۸۶ کیلومتر ساحل، ۲۴ درصد از نوار ساحلی استان‌های ساحلی جنوب کشور را در بر دارد.

 

مدیرکل بنادر و دریانوردی استان خوزستان با اشاره به اقدامات انجام شده در حوزه بنادر تجاری گفت: هفت بندر تجاری در سواحل استان وجود دارد که با ظرفیت ۷۰ میلیون تن جابجایی کالا در سال به فعالیت خود ادامه می دهند.

 

وی افزود:  در بخش صدور مجوز برای سرمایه‌گذاری در سواحل ناهماهنگی هایی وجود دارد که امیدواریم با کمک سایر دستگاه‌ها این موانع برطرف شود.

 

گرایلو به ایجاد اسکله‌های مخصوص سوخت‌رسانی به شناورها اشاره کرد و گفت: کار سوخت‌رسانی به شناورها در بندر خرمشهر نیز در قالب یک پروژه سرمایه‌گذاری انجام خواهد شد.

 

وی افزود: در حوزه گردشگری مطالعات خوبی توسط اداره کل بنادر و دریانوردی استان خوزستان انجام شده که می‌توان به عنوان یک نقشه راه مدنظر باشد هر چند برنامه‌هایی برای ایجاد اسکله‌های گردشگری بندر امام خمینی(ره)، شادگان و حوزه بهمنشیر در دست اقدام داریم.

 

مدیرکل بنادر و دریانوردی استان خوزستان با اشاره به بهره‌مندی از سواحل استان گفت: طرح توسعه اسکله‌ها برای پذیرش کشتی‌های بزرگتر، در فاز مطالعات بازار است.

 

وی با بیان اینکه بنادر امام خمینی(ره) و خرمشهر به شبکه ریلی کشور متصل هستند، افزود: تلاش می‌کنیم میزان حمل کالا از انبارهای بندر امام خمینی(ره)  به وسیله خطوط ریلی، نسبت به سال‌های قبل افزایش یابد.

 

گرایلو با اشاره به افزایش ۱۴ تا ۲۰ درصدی حمل کالا از طریق خطوط ریلی گفت: اگر موانع مربوط به خط ۲ اهواز به اندیمشک رفع شود امیدواریم در ۶ ماهه دوم سال، میزان جابه جایی کالا از طریق شبکه ریلی، افزایش یابد.

 

گفتنی است همزمان با هفته دولت، بهره برداری و آغاز عملیات اجرایی ۲۶ پروژه سرمایه‌گذاری بخش دولتی و خصوصی به ارزش ۵۹ هزار میلیارد ریال در بنادر استان انجام شد.

 

پایان پیام/

منبع

آخرین ویدئوهای دریایی:

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پست بعدی

سرانجام ساخت اولین سرود جنگ/اگر عراقی‌ها آمدند فرار کن!

د مهر 3 , 1402
زمان مطالعه: 2 دقیقه خبرگزاری مهر -گروه هنر-علیرضا سعیدی؛ کتاب «بانگ آزادی» مشتمل بر خاطرات شفاهی احمدعلی راغب از آهنگسازان و پیشکسوتان موسیقی انقلاب یکی از مهم‌ترین آثار مکتوب مرتبط با تاریخ تولید سرودها و ترانه‌های انقلابی است که در سال ۱۳۹۸ با تحقیق مهدی چیت ساز و مرتضی قاضی […]
سرانجام ساخت اولین سرود جنگ/اگر عراقی‌ها آمدند فرار کن!

همچنین بخوانید: